10. edycja Biegu na K2 wraca w wersji tradycyjnej i wirtualnej

Gdy 10 lat temu organizowano pierwszą edycję szczecińskiego Biegu na K2 nikt się nie spodziewał, że po dziesięciu latach nadal będzie organizowany i będzie cieszył się tak dużą popularnością. Wyjątkowa formuła zawodów polegająca na przebiegnięciu dystansu 8611 metrów, po górzystym terenie, czyli tyle ile wynosi wysokość góry K2 sprawia, że dla wielu biegaczy zawody te na stałe zapisały się w ich kalendarzach biegowych.

Losy tegorocznej edycji długo stały pod znakiem zapytania z uwagi na trwającą pandemię, ale ostatecznie udało się zdobyć wszystkie pozwolenia, dzięki którym Bieg na K2 będzie mógł odbyć się 11. października 2020 r. na Szczecińskiej Gubałówce w tradycyjnej formule z limitem uczestników 1000 osób, którzy wystartują w odpowiednich odstępach czasowych. Dodatkowo organizatorzy postanowili umożliwić uczestnictwo w biegu także w formie wirtualnej. Miłośnicy Nordic Walking również będą mogli pokonać dystans góry K2.

Bieg tradycyjny będzie podzielony na 4 grupy startowe:

  • 10:00 – 11:30 – Bieg nr 1 – Południowo – zachodni filar – Droga Magic Line
  • 11:30 – 13:00 – Bieg nr 2 – Południowa ściana – Droga Kukuczka – Piotrowski
  • 13:00 – 14:30 – Bieg nr 3 – Południowo – wschodni filar – Droga Basków
  • 14:30 – 16:00 – Bieg nr 4 Nordic Walking – Droga Żebro Abruzzi.

Trasa Biegu na K2 jest jednakowa na wszystkie godziny.

To do czego organizatorzy przyzwyczaili biegaczy w ostatnich latach to z pewnością jest wyjątkowej urody medal, który także i w tym roku zachwyca swoim wzorem i dokładnością odwzorowania szczegółów.


Opłaty

Bieg tradycyjnyBieg wirtualnyMarsz Nordic Walking
60 zł – Pakiet Standard z numerem startowym i chipem do pomiaru czasu, paskiem DYNAFIT na numer startowy oraz medalem. 39 zł – Pakiet Standard z numerem startowym i chipem do pomiaru czasu, paskiem DYNAFIT na numer startowy oraz medalem.
60 zł – Pakiet Standard z numerem startowym i chipem do pomiaru czasu, paskiem DYNAFIT na numer startowy oraz medalem.
80 zł – Pakiet Premium z numerem startowym i chipem do pomiaru czasu, paskiem DYNAFIT na numer startowy, Worek Dry Bag DYNAFIT oraz medalem. 59 zł – Pakiet Premium z numerem startowym i chipem do pomiaru czasu, paskiem DYNAFIT na numer startowy, Worek Dry Bag DYNAFIT oraz medalem.
80 zł – Pakiet Premium z numerem startowym i chipem do pomiaru czasu, paskiem DYNAFIT na numer startowy, Worek Dry Bag DYNAFIT oraz medalem.

Zapisy na bieg odbywają się na stronie b4sportonline.pl/bieg_na_k2

Oficjalna strona biegu: www.biegnak2.pl

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz