2. PZU Maraton Szczeciński i imprezy towarzyszące

Wielkimi krokami zblirza się 2. PZU Maraton Szczeciński, który tym razem rozpocznie się na początku wakacji w niedzielę 26 czerwca pod halą Azoty Arena. Hasło jakie będzie przyświeceć tegorocznemu biegowi brzmi "Podejmij wyzwanie", bo niewątpliwie przebiegnięcie dystansu 42,195 km dla wielu stanowić będzie wielki wyczyn. Tych, którzy mimo wszystko nie odwarzą się wystartować, zachęcamy do aktywnego kibicowania maratończyków na trasie biegu oraz do wzięcia udziału w licznych atrakcjach przygotowanych na terenie hali Azoty Arena. Poniżej przedstawiamy zaróno trasę biegu, która jest taka sama jak w roku ubiegłym:

Przebieg trasy: po starcie okrążamy częściowo halę ul. Fr. Jarzyńskiego i wbiegamy w al. Wojska Polskiego, potem ul. Zaleskiego i Wyspiańskiego wzdłuż parku Kasprowicza, krótki odcinek ul. Piotra Skargi, Jasne Błonia podziwiamy biegnąc ul. Ogińskiego, przebiegamy pod magistratem, przed nami al. Jana Pawła II, place Grunwaldzki i Lotników, ul. Obrońców Stalingradu i pl. Żołnierza, mijamy gmach Filharmonii Szczecińskiej i Bramę Królewską, biegniemy w stronę Zamku Książąt Pomorskich, skręcamy w ul. Farną, a stąd w ul. Wyszyńskiego z górującą nad miastem katedrą, mostem Długim przekraczamy Odrę, biegniemy ul. Gdańską wzdłuż trasy Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju, wbiegamy na most im. Pionierów Miasta Szczecina, potem ul. Hangarowa i Struga, pokonujemy nowy wiadukt i na ostatnim przed rogatkami Szczecina skrzyżowaniu ul. Zwierzynieckiej i Niedźwiedziej zawracamy, znów ul. Struga, most Pionierów, ul. Gdańska, choć teraz już z drugiej strony, bliżej portu i nabrzeży, wbiegamy w Nabrzeże Weleckie i ul. Jana z Kolna z najpiękniejszymi widokami – z jednej strony rzeka, z drugiej Wały Chrobrego – dalej ul. Łady i przez pl. Ofiar Grudnia 1970 r. wbiegamy na teren byłej Stoczni Szczecińskiej (obecnie: Szczeciński Park Przemysłowy), wybiegamy na ul. Ludową i dalej Dębogórską, gdzie zawracamy i skręcamy w Konarskiego, dalej ks. W. Blizińskiego i Fr. Druckiego Lubeckiego, następnie skręcamy w ul. Rugiańską i Trasą Północną docieramy do ul. Arkońskiej, która doprowadzi nas znów do al. Wojska Polskiego, skręcamy w stronę Głębokiego, ostatni zakręt w ul. Fr. Jarzyńskiego i prosto pod halę Azoty Arena. META!

Osoby, które nie zdażyły się zapisać na maraton a chciałyby w nim wystartować, będą mieć na to ostatnią szansę w biurze zawodów w przeddzień biegu w godzinach 10-20 lub w dniu maratonu od godz. 6 rano.

Pakiet startowy dla uczestników 2. PZU Maratonu Szczecińskiego:

 • numer startowy z chipem i agrafkami,
 • koszulkę techniczną New Balance,
 • worek do przechowalni,
 • gąbkę (do wzięcia na trasę),
 • pamiątkowy magnes na lodówkę,
 • pamiątkową opaskę silikonową na rękę,
 • żel Vitargo,
 • preparat magnezowy Doppelherz aktiv Magnez-B6 400 Ultra Fast (saszetka z mikrogranulkami),
 • batoniki 5 ziaren z miodem Bakalland,
 • Informator dla uczestników 2. PZU Maratonu Szczecińskiego,
 • książeczkę rabatową z kuponami zniżkowymi od partnerów oraz kuponami konkursowymi (nagrodą jest start w tegorocznych edycjach maratonów w Berlinie oraz Nowym Jorku).

Biegi towarzyszące 2. PZU Maratonowi Szczecińskiemu
Kids Fun Run
Start: godz. 9.10 (tuż po starcie maratonu).
Limit zawodników: 195
Dystans: 195 m

Towarzyszący 2. PZU Maratonowi Szczecińskiemu po raz pierwszy bieg przedszkolaka to wyzwanie dla najmłodszych biegaczy, którzy są gotowi pokonać ostatnie 195 metrów maratońskiej trasy i w wielkiej chwale wbiec na metę zgarniając medal.

W biegu wziąć mogą dzieci do 6 roku życia (urodzone w 2010 r. i młodsze), w przypadku młodszych roczników wskazana opieka rodzica na trasie. Na wszystkich uczestników Kids Fun Run czekają pamiątkowe koszulki oraz okolicznościowe medale. Niespodzianki i atrakcje dla biegaczy przygotował też partner Kids Fun Run – międzynarodowa szkółka piłkarska Socatots szkoląca dzieci od 6 miesiąca do 12 roku życia.

Fun Run
Start: godz. 9.30 (tuż po zakończeniu Kids Fun Run)
Limit zawodników: 600 osób
Dystans: 4,2 km

Familijny bieg na dystansie 4,2 km towarzyszy szczecińskiemu maratonowi po raz drugi. Uczestniczą w nim zarówno dorośli, jak i dzieci. Rywalizacja jest zacięta, ale przede wszystkim Fun Run to dobra zabawa i okazja, aby zasmakować prawdziwie maratońskiej atmosfery. Na mecie na każdego czeka medal i wielkie gratulacje. Do zobaczenia na starcie!

Trasa „Fun Run”: start z tego samego miejsca co „duży maraton” tylko 30 minut później. Pierwsze dwa kilometry biegu pokrywają się z trasą, którą chwilę wcześniej będą biegli maratończycy: zawodnicy obiegają Azoty Arena, zbiegają w dół ul. Jarzyńskiego, potem skręt w prawo w al. Wojska Polskiego i szybki bieg prosto do Zajezdni Pogodno. Na wysokości zajezdni nawrót i drugą nitką al. Wojska Polskiego powrót w stronę Azoty Arena, jeszcze krótki wypad w prawo w ul. Spacerową, i znów al. Wojska Polskiego prosto do ul. Jarzyńskiego. Tu będzie trochę po górkę, ale warto powalczyć, bo to już ostatnie metry! Emocjonująca końcówka, głośny doping kibiców zgromadzonych przed Azoty Arena… i upragniona META!

Podziel się kilometrem – akcja charytatywna PZU

Podobnie jak podczas ubiegłorocznej edycji, w strefie PZU na placu przed Azoty Areną będzie można „Podzielić się kilometrem”. Organizowana przez PZU akcja zachęca do pomagania innym. Zgodnie z jej hasłem zadaniem każdego, kto odwiedzi strefę „Podziel się kilometrem”, będzie pokonanie przynajmniej jednego kilometra na mechanicznej bieżni, orbitreku, ergometrze lub rowerku. Za każdy przebiegnięty kilometr podczas 2. PZU Maratonu Szczecińskiego, PZU przeznaczy 10 złotych na Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej „ZDROJE” w Szczecinie, który za „wybiegane” środki zakupi sprzęt medyczny dla Oddziału Intensywnej Terapii Noworodków.


Program imprezy

Sobota, 25 czerwca Azoty Arena i plac wokół hali:

 • godz. 10:00 – 20:00 Biuro Zawodów – odbiór pakietów startowych EXPO,
 • godz. 18:00 – 20:00 Pasta Party,
 • godz. 19:00 – 20:00 Spotkanie z Mistrzami Maratonu : Wandą Panfil, Janem Hurukiem , Grzegorzem Gajdusem,
 • mecze Euro 2016 w strefie kibica.

Niedziela, 26 czerwca Azoty Arena i plac wokół hali:

 • godz. 6:00 – 8:00 Biuro zawodów – odbiór pakietów startowych EXPO,
 • godz. 8:00 – 8:45 Szatnia,
 • godz. 9:00 START 2.PZU MARATONU SZCZECIŃSKIEGO,
 • godz. 9:10 BIEG KIDS FUN RUN – 195 m,
 • godz. 9:20 BIEG FUN RUN 4,2 km,
 • godz. 12:30 -15:00 Dekoracje zwycięzców 2.PZU Maratonu Szczecińskiego,
 • godz. 15:15 zakończenie imprezy,
 • mecze Euro 2016 w strefie kibica.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz