2. Wielkanocny Szosowy Rajd Rowerowy z Gryfusem

Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus zaprasza w najbliższą niedzielę, 10-go kwietnia do Gminy Dobra na 2. Wielkanocny Szosowy Rajd Rowerowy z Gryfusem. W ramach wydarzenia odbędą się zawody w jeździe indywidualnej na czas na dystansie 16 kilometrów oraz wspólny przejazd rowerzystów.

Zawodnicy zgłoszeni do zawodów będą startować na trasę w odstępach 1 minuty. Na zwycięzców zawodów czekać będą wyjątkowe statuetki ufundowane i wyprodukowane przez firmę Grawerowanie3D.pl, której właściciel – Karol Pietraszuk wygrał poprzednią edycję zawodów zorganizowaną w ubiegłym roku na terenie Gminy Nowe Warpno.

Zawodnicy na rowerach innych niż szosowe nie będą uwzględniani w klasyfikacji, ale mogą wystartować w zawodach, które będą miały charakter towarzyski. Po zakończeniu zawodów (około godz. 12:00) rozpocznie się wspólny przejazd rowerzystów po pograniczu polsko – niemieckim.

Rajd będzie miał długość około 30 kilometrów. W trakcie zawodów odbędzie się poczęstunek i wspólne pieczenie kiełbasek. Szczeciński Klub rowerowy Gryfus zaprasza na wydarzenie zarówno miłośników amatorskich wyścigów jak i miłośników turystyki rowerowej.

Plan wydarzenia:

  • Godz. 10:00 zbiórka na miejscu ogniska, teren przy świetlicy w Buku (zobacz mapę) Dojazd uczestników indywidualny na miejsce zbiórki.
  • Godz. Ok. 10:30 rozpoczęcie zawodów – indywidualna jazda na czas – dystans ok 16 km
  • Godz. ok. 12:00 wspólny przejazd na trasie długości ok 40km
  • Godz. 15:00 zakończenie rajdu.

Ze względów logistycznych udział w rajdzie wymaga wcześniejszej rejestracji oraz opłacenia wpisowego z którego zostanie sfinansowany wspólny poczęstunek.

Organizatorzy bardzo dziękują Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Dobrej za udostępnienie świetlicy w Buku oraz terenu rekreacyjnego przy świetlicy. Gryfus składa podziękowania także Grupie Gezet, która jest Partnerem Motoryzacyjnym wydarzenia i udostępnia samochód zabezpieczający zawody i rajd.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz