3. Memoriał Wiesława Maniaka

Memoriał Wiesława Maniaka jest cyklicznym wydarzeniem upamiętniającym najwybitniejszą legendę szczecińskiego sprintu, medalisty olimpijskiego (Tokio’64), Mistrza Europy.

Zawody odbywają się cyklicznie od trzech lat na stadionie lekkoatletycznym imienia samego Maniaka (ul. Litewska 20) i obfitują w wiele ciekawych konkurencji lekkoatletycznych, w których mierzą się najlepsi zawodnicy z Polski, Europy i innych zakątków Świata. W tym roku Memoriał Wiesława Maniaka odbędzie się 16.08.2020

Szczecin kocha lekkoatletykę, o czym świadczą pełne trybuny w poprzednich latach i rosnące zainteresowanie dostępnością biletów. Memoriał stał się świętem lekkoatletyki w naszym mieście, w którym bardzo chętnie uczestniczą zarówno dorośli, jak i dzieci. W tym roku sportowych emocji dostarczy w skoku o tyczce reprezentant Szczecina – Piotr Lisek, zawodnik UKS Barnim Goleniów Michał Rozmys, który zmierzy się m.in. z Adamem Kszczotem. Na stadionie przy Litewskiej pojawi się również zwycięzca obu poprzednich edycji – kulomiot Michał Haratyk, który aby przedłużyć swoją passę, będzie musiał pchnąć kulę dalej niż Konrad Bukowiecki i David Storl (dwukrotny Mistrz Świata  i Wicemistrz Olimpijski).  W biegu na 300 metrów zobaczymy też członkinie naszej eksportowej sztafety 4 x 400 m, m.in. Małgorzatę Hołub-Kowalik i Patrycję Wyciszkiewicz

Tradycyjnie konkurencję memoriałową stanowić będzie dwubój sprinterski (100m + 200m), który wyłoni najlepszego sprintera szczecińskich zawodów. Zwycięzcą zostanie ten, kto uzyska najwyższy wynik punktowy (według tabel IAAF) po zsumowaniu przeliczonych wyników ze 100 i 200 metrów. Faworytem wydaje się być Brytyjczyk Richard Kilty (rekord życiowy 10.01), ale nie bez szans jest Polak Przemysław Słowikowski, który co prawda przy zbyt silnie wiejącym wietrze (+3.6 m/s), ale uzyskał wspaniały wynik 10.05.

W pozostałych konkurencjach warty podkreślenia jest udział, m.in. Holly Bradshaw (Wielka Brytania), która w skoku o tyczce szczyci się rekordem życiowym na poziomie 4.87 oraz Angelika Cichocka – wicemistrzyni Świata i Mistrzyni Europy na dystansach 800 m i 1500 m. W Szczecinie zmierzy się z dystansem 800 metrów i przeciwniczkami, a wśród nich m.in. Selina Buechel ze Szwajcarii, która w swojej karierze była dwa razy już Mistrzynią Europy w hali.  

Bilety są już dostępne w sprzedaży – jednak ze względu na obostrzenia epidemiczne ich ilość jest ograniczona.

Początek rywalizacji o godz. 16.00

Bilety do nabycia na stronie www.nettoarena.pl

Bezpośrednia transmisja w programie TVP Sport

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz