42. Półmaraton Szczeciński w hybrydowej odsłonie

Tegoroczna 42 odsłona Półmaratonu Szczecińskiego odbędzie się tym razem w hybrydowej formule. Każdy będzie mógł wybrać czy chce wziąć w nim udział w formule wirtualnej i przebiec na dowolnej trasie od 1 do 29. sierpnia, czy wybierze bieg stacjonarny, który z uwagi na wszechobecne w Szczecinie remonty, odbędzie się na trasach wokół Arkonki (aktualnie brak wolnych miejsc w biegu stacjonarnym).

W przypadku Edycji Wirtualnej 42. PKO Półmaratonu Szczecin, uczestnicy mają do wyboru, przebiegnięcie całego dystansu pokonując 21,097 km w jednym odcinku, bądź pokonać go w dwóch, trzech lub czterech odcinkach. Decyzję należy podjąć na etapie zapisów na panelu B4sport.

Jeśli nie lubisz tłumów na trasie, jeśli lubisz biegać o nietypowych porach dnia, a chciałbyś przebiec półmaraton, to ta propozycja jest właśnie dla Ciebie. Na realizację całego przedsięwzięcia masz prawie cały miesiąc, od 1 do 29 sierpnia 2021 roku. Jeśli więc wybierasz się w tym czasie na urlop lub planujesz wycieczkę, wystarczy spakować wygodne buty i strój sportowy i ruszyć w drogę. Dzięki aplikacji Activy wyniki będą zapisywane automatycznie i w każdej chwili będzie można sprawdzić swój wynik w ogólnej rywalizacji.

Tradycyjnie półmaratonowi towarzyszyć będzie także bieg na 10 km, w którym będzie można uczestniczyć w tradycyjnej formie, biegnac po tegorocznej trasie półmaratonu. Na ten dystans zapisy są w dalszym ciągu otwarte.

Na wszystkich uczestników biegnących w Szczecinie jaki i biegnących wirtualnie na całym świecie czekać będzie oryginalny medal. Podobna grafika zdobić będzie również tegoroczną koszulkę – biegnące ulicami Szczecina dzwigozaury – przypominająca pracę Salvadora Dali, autorstwa grafika Studia AM.

Opłaty za udział w biegu tradycyjnym (półmaraton/10 km) wynoszą 85 zł.

Opłaty startowe za bieg wirtualny wynoszą:

  • 45 zł za pakiet z medalem
  • 65 zł za pakiet medal + koszulka

Zapisy na stronie B4sport.


Dzień przed Półmaratonem 28 sierpnia o godzinie 16:00, tradycyjnie już, wystartuje długo wyczekiwany bieg dla dzieci – BIEG PIRATA. Podobnie jak Półmaraton sam start i meta usytuowane będą na parkingu Kąpieliska Arkonka. W tym roku, każdy uczestnik otrzyma na mecie medal z wizerunkiem pirata, jego inspiracją była zwycięska praca konkursowa 5 letniej Rozalii.

Opłata startowej za udziału w BIEGU PIRATA wynosi:

  • 30zł – Pakiet z medalem
  • 65zł – Pakiet z medalem i pamiątkową koszulką

Wszystkich chętnych zapraszamy do zapisów na panelu B4sport. W tym roku z powodu obowiązujących obostrzeń limit najmłodszych uczestników wynosi 500 dzieci.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz