5. raz pobiegną Szlakiem Zabytków Kamienia Pomorskiego!

Myślicie już o wakacjach albo przynajmniej o krótkim urlopie nad naszym pięknym Morzem Bałtyckim. A może połączyć przyjemne z pożytecznym?

Jest na to dobry sposób. W sobotę 1 sierpnia br. odbędzie się „V Biegu Szlakiem Zabytków Kamienia Pomorskiego”. Jest to jedna z najważniejszych imprez biegowych w pasie nadmorskim województwa zachodniopomorskiego. W zeszłym roku w imprezie udział wzięło 400 zawodników, w tym 340 biegaczy. Zachęcamy wszystkich biegaczy oraz kibiców do wzięcia udziału w tej prestiżowej imprezie sportowej, która charakteryzuje się wyjątkowo piękną trasą. Uczestnicy będą mogli podziwiać zabytki, uroki przyrody oraz wspaniałe widoki, które z pewnością oczarują każdego.

W obecnej edycji imprezy Organizatorzy postanowili jeszcze bardzie uatrakcyjnić imprezę sportową. Oprócz Biegów na dystansie 5 km, Biegów na dystansie 10 km, wyściug Nordic Walking na dystansie 5 km odbędą się Biegi Młodzieżowe, Bieg Januszów na dystansie 200 metrów czy Bieg Na Szpilkach na dystansie 100 metrów.

Dla zawodników biorących udział w wydarzeniu przygotowano łącznie 700 pakietów startowych, w tym dla Biegów na dystansie 5 km oraz 10 km – 400 pakietów startowych, dla zawodników Nordic Walking – 100 pakietów, dla Biegów Młodzieżowych – 150 pakietów, dla Biegu Januszów oraz Biegu Na Szpilkach 50 pakietów.

– Konkurencja na rynku biegowym jest ogromna, a nam co roku udaje się zwiększać frekwencję. Dlatego też postanowiliśmy wyjść na przeciw oczekiwaniom zawodników i zorganizować dodatkowe biegi młodzieżowe, bieg Januszów czy bieg na szpilkach – mówi Marek Szymański, Prezes Klubu Biegacza Kamień Pomorski.

Podobnie jak w poprzednich latach zawodnicy, którzy zameldują się na linii mety wezmą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród rzeczowych. Dodatkowo zaplanowane jest kolejne bicie Rekordu Polski w Jedzeniu Arbuza, które od dwóch lat należy do Kamienia Pomorskiego i rok, rocznie jest bite. W 2018 roku mieszkańcy oraz kibice w przeciągu 20 minut skonsumowali 800 kg arbuza włoskiego, w 2019 roku w ciągu 36 minut i 41 sekund zniknęło 900 kg. A jak będzie w 2020 roku?

Medal V Biegu Szlakiem Zabytków Kamienia Pomorskiego

Biegi młodzieżowe – zawodnicy zwolnieni z opłaty startowej. Należy dokonać zgłoszenia przesyłając formularz zgłoszeniowy na adres e-mail kontakt@kb-kamien.eu w terminie do dnia 24 lipca 2020 roku.

Bieg Januszów

To jedna z nowości towarzysząca tegorocznemu Biegowi Szlakiem Zabytków Kamienia Pomorskiego. Jest to bieg ze sporą dawką humoru dla typowych Januszów ubranych w koszulki na ramiączkach, białe skarpety, klapki a dodatkowo wyposażonych w reklamówkę. Zmagania Januszów rozegrane zostaną na dystansie 200 metrów na terenie miasteczka biegowego.

Bieg w szpilkach

To kolejna biegowa propozycja ze sporą dawką humoru. Tym razem obuwiem obowiązkowym będą damskie szpilki, w których uczestnicy będą musieli pokonać dystans 100 metrów.

Opłata startowa w biegu Januszów oraz Biegu na Szpilkach:

20,00 złotych do 24 lipca 2020 roku. Należy dokonać zgłoszenia przesyłając formularz zgłoszeniowy na adres e-mail kontakt@kb-kamien.eu w terminie do dnia 24 lipca 2020 roku.

Opłata startowa w biegu na dystansie 5 km oraz Nordic Walking:

  • 40,00 złotych – I termin (do 14 czerwca 2020 roku),
  • 50,00 złotych – II termin (od 15 czerwca 2020 roku do 24 lipca 2020 roku),
  • 70,00 złotych – płatne gotówką w Biurze Zawodów w dniu imprezy (w przypadku wolnych miejsc).

Opłata startowa w biegu na dystansie 10 km:

  • 45,00 złotych – I termin (do 14 czerwca 2020 roku),
  • 55,00 złotych – II termin (od 15 czerwca 2020 roku do 24 lipca 2020 roku),
  • 70,00 złotych – płatne gotówką w Biurze Zawodów w dniu imprezy (w przypadku wolnych miejsc).

Osoby powyżej 70 roku życia zwolnione są z opłaty startowej.

Organizatorem V Biegu Szlakiem Zabytków Kamienia Pomorskiego jest Stowarzyszenie Klub Biegacza Kamień Pomorski, Współorganizatorem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim, a Partnerem Strategicznym jest Urząd Miejski w Kamieniu Pomorskim.

Wszystkie szczegóły dotyczące zapisów, regulaminu i wiele innych ciekawych informacji można znaleźć na stronie www.biegkamien.pl

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz