74. Urodziny Szczecina na Różance

Co roku wszystkie pokolenia szczecinian bawią się razem podczas wielkiego festynu urodzinowego Miasta Szczecin. W programie wydarzenia znajduje się wiele ciekawych atrakcji – szereg animacji dla dzieci, różnego rodzaju warsztaty, spektakle i koncerty. Tradycyjnie podczas imprezy na mieszkańców czekać będzie tort urodzinowy. Urodziny Miasta zwieńczy taneczna zabawa “pod chmurką”.

7 lipca 2019 r. w godz. 12.00 – 19.00, Ogród Różany

Program:

godz. 12.00                 Tort urodzinowy;

godz. 12.00-15.00      Koncert  galowy finalistów 4. Zjazdu Młodych Gwiazd, Szczecin 2019, Młodzi śpiewają Kondratowicza;

godz. 12.00-16.00      Warsztaty twórcze i zabawy;

godz. 16.00-19.00      Urodzinowa „Potańcówka”.

Różanka Dzieciom – Warsztaty twórcze i zabawy (godz. 12.00-16.00)

W urodziny Szczecina zapraszamy dużych i małych na magiczne przyjęcie w Krainie Czarów. Mamy ogromny dmuchany tort, dzięki któremu nikt z odwiedzających Różankę nie będzie miała wątpliwość, że to urodziny najpiękniejszego miasta na świecie. Klimat Ogrodu podkreśli także nasza ogromna róża, niezwykła dekoracja zrobiona na zamówienie.

Dzieci przywitają szczudlarze: Zając oraz Szalony Kapelusznik, a także Alicja, która będzie trzymała w ręku ogromną różę, co tylko wzmocni atmosferę magii.

Do tego przygotujemy scenografię jak w Krainie Czarów: bajkowe tło, wykładzinę, czerwony stylowy fotel, stół jak na herbatce, wiatraczki, bicykl itp.

Spektakl „Szalona Herbatka u Alicji” – złośliwa Królowa Kier pochowała w herbacianej zastawie zadania i zagadki, aby uniknąć kłopotów Szalony Kapelusznik i Alicja będą musieli je wszystkie wykonać. Nie uda im się to bez pomocy dzieci! Każdy podczas naszego spektaklu zostanie zaproszony do stołu i poczuje się jak w Krainie Czarów. Podczas przedstawienia zaprezentowana zostanie autorska muzyka, śpiewane będą piosenki na żywo a w fabułę wpleciemy anegdoty o Szczecinie.

Animacje na szczudłach – szczudlarze będą robili baloniki i zadawali zagadki o Szczecinie (jeden szczudlarz o 14:30  zejdzie na spektakl jednak podczas spektaklu także wejdzie na szczudła)

Bańkowe show Alicji – przy pomocy specjalnych profesjonalnych obręczy Alicja wyczaruje deszcz baniek! Morską pianę, bańki z dymem, bańkę płonącą a jeśli dopisze pogoda będzie zamykała dzieci w bańkach. Pozwoli także dzieciom wyczarować samodzielnie morską pianę i bańki!

Zabawy związane z Krainą Czarów: przejście na czas przez króliczą norę, rodzinne przenoszenie herbaty na czas w filiżance, ta rodzinka która wyleje najmniej wygra zdjęcie polaroidem! Zagadki o Szczecinie, itp.

Robienie zdjęć w przebraniach z Krainy Czarów- w naszej krainie będą niezwykłe kapelusze, uszy zająca, peruki, itp Każdy będzie mógł się w nie przebrać i zrobić sobie zdjęcie na pamiątkę!

Zabawne konkursy ruchowe i zręcznościowe w klimacie Alicji – Przejście prze norę Zająca! Gra w Szalonego Krykieta! Wróżenie i zadania z kart Królowej Kier. Gra w Szalone sumo, Rusz głową, Kalambury dla rodzin, itp. Efektowne i zabawne konkursy na scenie dla wszystkich chętnych.

Jak to leciało? – Jednej osobie z rodziny założymy słuchawki na uszy i puścimy znany utwór muzyczny, który będzie słyszeć tylko ona. Jej zadaniem będzie zanucić ten utwór nie używając słów, tak aby reszta drużyny odgadła tytuł piosenki. Jeżeli nie odgadnie drużyna, to nagrodzimy kogoś z publiczności, komu uda się podać nazwę piosenki. Bardzo zabawny i wesoły konkurs.

Skoki przez największą skakankę świata, czyli „Kto zdoła przeskoczyć Zająca”- w zależności od zainteresowania może być wersja dla całej rodziny a możemy też zrobić indywidualne dla chętnych dzieci. Alicja i Zając wskoczą na szczudła od wypicia magicznego płynu i zakręcą liną!

Zbadamy poziom radości wśród uczestników zabawy- lekarskim stetoskopem oraz skrzynką śmiechu (profesjonalny gadżet)

„Wesołe karaoke” dla grup lub rodzin – znane, pogodne i lubiane utwory zaśpiewamy wspólnie. Będą to przeboje z bajek dla dzieci ale też takie jak „Tyle słońca w całym mieście”.

Kręcimy nasze uśmiechy dronem! -na koniec nakręcimy film ze wszystkimi uczestnikami zabawy lekkim dronem, bezpiecznym i dopuszczonym do latania w mieście.

Warsztaty:

KOCHAM SZCZECIN

W ramach urodzinowych przygotowań powstaną okazjonalne podkładki na stół i pod kubek ze szczecińskimi akcentami.

POLSKIE KINO  – POLSKA-ZNAKI SZCZEGÓLNE

Na warsztatach stworzymy klatki do filmu animowanego. Warsztaty z animacji to wyjątkowe zajęcia pozwalające rozwijać wyobraźnię, pobudzić kreatywność, odkrywać nowe możliwości twórcze.

Dno morskie – co kryje i co w nim żyje

Podczas warsztatów dzieci będą mogły wykonać przestrzenne formy nawiązujące do podwodnego świata, do świata własnych wyobrażeń na temat życia morskiego.

MAGICZNE PRZYJĘCIE W KRAINIE CZARÓW

Spektakl „Szalona Herbatka u Alicji” – złośliwa Królowa Kier pochowała w herbacianej zastawie zadania i zagadki, aby uniknąć kłopotów Szalony Kapelusznik i Alicja będą musieli je wszystkie wykonać. Nie uda im się to bez pomocy dzieci.

Nie zabraknie animacji na szczudłach, bańkowego show Alicji, gier i zabaw dla najmłodszych.

Urodzinowa „Potańcówka” (godz. 16.00)

Kolejna Potańcówka kręcić się będzie wokół przebojów ze złotej polskiej epoki lat 50-70, ponadczasowej klasyki i hitów nieco bardziej nowoczesnych.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz