Aleja Kwiatowa zamieni się w „Kolorową Aleję”

Każdego roku dzień 5 czerwca przypomina o wielkim znaczeniu przyrody i odpowiedzialności człowieka za jej stan. Dlatego też Miasto Szczecin wspólnie z Domem Kultury Słowianin zaprasza na kolejne wydarzenie w cyklu „Kolorowa Aleja” pn. Światowy Dzień Ochrony Środowiska.

Świętowanie w Alei Kwiatowej rozpocznie się w południe i potrwa do godz. 17.00. W programie m.in.: gry i zabawy tematyczne z zakresu ochrony środowiska oraz bezpiecznego ruchu drogowego, wystawy i prezentacje szkół, a także prezentacje artystyczne. Wystąpią: KUKUA DJEMBE ze szkoły tańca MILAGRO (bębny afrykańskie), Kapela Ludowa „Przepióreczka” z Gryfickiego Domu Kultury oraz „Emerald” w repertuarze folkowo-irlandzkim.

Światowy Dzień Ochrony Środowiska obchodzony jest od 1972 roku. Organizacja Narodów Zjednoczonych, zwracając uwagę na bardzo wysoki stopień degradacji środowiska, uznała za niezbędne przypomnienie ludziom, że nie są jedynym gatunkiem na Ziemi.

Światowy Dzień Ochrony Środowiska świętuje ponad 100 krajów. Polska znajduje się wśród nich od 17 lat. Po raz kolejny Szczecin włącza się w organizację cyklu imprez z tej okazji.

5 czerwca, w godz. 12:00-17:00, Miasto Szczecin i DK Słowianin zapraszają na Aleję Kwiatową przy pl. Żołnierza w Szczecinie wszystkich, którym nie jest obojętny los naszej planety.

Tegoroczne wydarzenia w przestrzeni Alei Kwiatowej są efektem realizacji założeń zwycięskiego projektu Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego (edycja 2015) i ustaleń z pomysłodawcą, które zakładają pełne wykorzystanie potencjału Alei.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz