Biegowa Ekspedycja na K2 – wyzwanie dla najwytrwalszych biegaczy!

Po Biegu na K2 przyszedł czas na poważniejsze wyzwanie, na całą ekspedycję! Biegowa Ekspedycja na K2 to nie kolejny bieg, lecz wyzwanie dla każdego miłośnika biegania Nordic Walking czy spaceru. Do pokonania jest bowiem aż 312 km! Każdy, kto pokona ten dystans do 20 marca 2021 r. zostanie Lodowym Wojownikiem i otrzyma specjalny certyfikat-statuetkę. Można ten dystans pokonać także do 31 sierpnia zostając Letnim Zdobywcą.

Dla tych uczestników, którzy dołączą w grudniu lub w styczniu, dodatkową atrakcją będzie fakt, że w tym czasie (20 grudnia 2020) z Islamabadu rusza prawdziwa zimowa wyprawa na K2 z jedynym Polakiem w ekipie, naszym szczecińskim himalaistą Waldemarem Kowalewskim, który został ambasadorem tego projektu i jednocześnie autoryzował scenariusz Ekspedycji, przez co zabawa nabiera autentycznego wymiaru.

Zasady

Dzięki aplikacji Activy oraz ciekawemu scenariuszowi zawierającemu 12 punktów kontrolnych, uczestnicy będą prowadzeni przez swojego Szerpę (rodzaj przewodnika w górach wysokich) od samego startu, aż po sam szczyt.

Dzięki aplikacji będzie można poznać prawdziwą drogę jaką muszą pokonać wszyscy himalaiści, którzy chcą wspiąć się na górę. Różnica polega na tym, że każdy kto dołączy do Biegowej Ekspedycji, wystarczy, że będzie systematyczny i przebiegnie 312 km, a osiągnie szczyt, przy okazji poznając trudności, z którymi musza zmierzyć się prawdziwi himalaiści.

Dla każdego uczestnika może to być nie tylko znakomita motywacja do regularnych treningów, ale także przygoda.

Uczestnik może rejestrować swoje treningi, marsze NW lub spacery na dwa sposoby:

  1. Automatycznie:
  • przez rejestrowanie swoich aktywności za pomocą aplikacji Activy
  • przez połączenie aplikacji Activy ze Strava (jeśli używasz aplikacji Strava),
  • przez połączenie aplikacji Activy z Polar Flow (jeśli używasz zegarka Polar)
  • przez połączenie aplikacji Activy z Garmin Connect (jeśli używasz zegarka Garmin)

Każdy uczestnik dostaje indywidulany kod wejścia do Ekspedycji w aplikacji Activy (wysyłany SMS oraz wgrywany do panelu B4sport)

  1. Ręcznie rejestrować własne aktywności – przesyłając każdorazowo zdjęcie lub zrzut z ekranu z innego niż wymienione wyżej urządzenia lub aplikacji do serwisu B4Sport na indywidualne konto na panelu zapisów.

Każdorazowy trening, marsz NW lub spacer prawidłowo zarejestrowany i przesłany do aplikacji lub panelu B4Sport będzie zbliżał uczestnika do osiągnięcia celu jakim jest pokonanie 312 km.

Po osiągnięciu każdego z dwunastu punktów kontrolnych, uczestnik otrzyma Raport z przebiegu Ekspedycji w postaci:

– wiadomości wyświetlanej w aplikacji ACTIVY

– sms z linkiem do raportu

– maila z raportem

Raport jest graficzną i tekstową formą komunikacji z uczestnikiem Ekspedycji i ma mu pomóc zorientować się, w którym miejscu się znajduje i jakie czeka go kolejne zadanie. Jest to również forma mobilizacji do dalszej pracy w ramach Ekspedycji.

Po osiągnięciu celu 312 km uczestnik otrzyma potwierdzenie osiągnięcia szczytu K2 i w okresie do 3 tygodni po osiągnięciu celu, otrzyma pamiątkową statuetkę – certyfikat potwierdzającą ukończenie Biegowej Ekspedycji wraz w wydrukowanymi raportami z punktów kontrolnych.

Opłaty i zapisy

Opłata za udział w Biegowej Ekspedycji na K2 jest stałą i wynosi 99 zł. Zapisać można się najpóźniej do 31 lipca 2021 r. Dodatkowo można wykupić opcję grawera na statuetce za 19,90 zł.

Zapisy odbywają się na stronie https://b4sportonline.pl/biegowa_ekspedycja_na_k2/zapisy_na_biegowa_wyprawa_na_k2

Pakiety Finishera wydawane będą w Szczecinie w sklepie Run Expert. Osoby spoza Szczecina będą mogły otrzymać pakiet drogą pocztową za dodatkową opłatą 30 zł.

Więcej informacji oraz regulamin na stronie www.biegowaekspedycja.pl.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz