Biegowa Pyrzycka Szybka Dycha 2020 – BIEG PRZEŁOŻONY

Zaplanowany na 22 marca bieg Pyrzycka Szybka Dycha w związku z zagrożeniem koronawirusem został przeniesiony. Poniżej zamieszczamy komunikat organizatorów:

W związku z aktualną sytuacją w trosce o bezpieczeństwo naszych zawodników, wolontariuszy i obsługi Pyrzyckiej Szybkiej Dychy FIEGE, po konsultacjach z władzami gminy, partnerami, i sponsorami w dniu dzisiejszym podjęliśmy decyzję o zmianie terminu naszej imprezy.
 
Jest to dla nas bardzo trudna decyzja, gdyż to co robimy jest naszą pasją, sami jesteśmy biegaczami i chcemy do końca zachować spokój i zdrowy rozsądek. Pragniemy wesprzeć działania, które mogą ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa.
 
Propozycję nowego terminu dokładnie przemyślimy, analizując terminy innych imprez oraz nowe terminy imprez przenoszonych. W oparciu o te informacje, oraz o to co wydarzy się w najbliższych dniach zaproponujemy nowy termin naszej Pyrzyckiej Szybkiej Dychy Fiege do końca marca.
 
Chcemy zaproponować „coś na otarcie łez”, skoro nie możemy pobiegać razem w Pyrzycach 22 marca, proponujemy w tym dniu Wspólne Wirtualne Bieganie.
Wszyscy wiemy, że bieganie jest zdrowe i podwyższa naszą odporność, a podczas takiego samodzielnego, my nikogo nie zarazimy, ani nikt też nas nie zarazi. To jest coś co możemy zrobić, aby się trochę odstresować. Taka forma to oczywiście tylko zabawa, która ma wypełnić pustkę wiosennych startach, w oczekiwaniu na nowy termin naszej Pyrzyckiej Szybkiej Dychy Fiege. Razem z Partnerami naszego biegu zapraszamy do zabawy, a szczegóły przekażemy Wam w osobnym komunikacie do końca tygodnia.
 


Poniżej oryginalna treść artykułu dotycząca wydarzenia:

22 marca 2020 r. Stowarzyszenie K2 Partners już po raz czwarty zaprasza miłośników biegania do bicia swoich rekordów na trasie Pyrzyckiej Szybkiej Dychy FIEGE. Bieg ten charakteryzuje się prostą i stosunkowo płaską trasą, która sprzyja osiąganiu dobrych wyników. Dzięki temu bieg ten może być dobrym początkiem sezonu biegowego.

Foto: Jarosław Dulny

Choć jak sama nazwa biegu wskazuje, odbywa się on na dystansie tytułowej „dychy”, to towarzyszy mu także bieg na 5 km. Bez względu na wybrany dystans, wszyscy startują razem, zaś ci którzy zdecydują się na pełny dystans 10 km, biegną dwie pętle.

Medal

Na mecie biegu na każdego uczestnika czekać będzie uskrzydlający medal.

Foto: Piotr Krawczuk

Pakiet startowy

W tegorocznej edycji biegu pakiet startowy jest wyjątkowo bogaty i zawiera koszulkę techniczną, wielofunkcyjną chustę z polarem, podkładkę pod mysz oraz oczywiście medal, o którym już wspomnieliśmy. Ponad to każdy otrzyma na mecie napoje i posiłek.

Zapisy i opłaty

Zapisu na bieg można dokonać online za pomocą formularza zgłoszeniowego.

Akcja charytatywna

Podczas zapisu na bieg każdy ma możliwość wzięcia udziału w akcji charytatywnej i wesprzeć swoja cegiełką Martę Barańską.

Marta walczy z nowotworem przysadki. Jest to osoba zawsze uśmiechnięta i pełna energii, zajmująca się milionem spraw na raz. Od Tall Ships Races, przez marketing Pogoni Szczecin, do pracy jako wykładowca na Akademii Morskiej. Zakochana w żeglarstwie i żaglowcu Fryderyk Chopin.
W 2010 roku u Marty wykryto chorobę nowotworową – Chorobę Cushinga pochodzenia przysadkowego. To niezwykle rzadka choroba. Po dwóch operacjach choroba nie ustąpiła, nowotworowe komórki wniknęły do tkanek i kości. Marta podejmuje próby znalezienia pomocy i leczenia za granicą. Każdego dnia walczy ze skutkami wyniszczającej choroby.
Pomóżmy jej w tej walce. Pokażmy, że nie jest sama.
Marta jest podopieczną Fundacji Avalon, zebrane środki zostaną przekazane na jej indywidualne konto w Fundacji.
Marcie możecie również pomóc przekazując 1% podatku na konto Fundacji Avalon nr KRS 0000270809 cel szczegółowy BARAŃSKA, 12034.
Więcej o Marcie na stronie http://razemdlamarty.pl/

Więcej informacji o biegu na oficjalnej stronie biegu: www.szybkadycha.pl.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz