Chemik z szansą na zmazanie goryczy po ostatniej porażce

W 25. kolejce ORLEN Ligi Chemik Police podejmie Polski Cukier Muszyniankę. Początek spotkania w środę (15.03.) o godzinie 18. 

Policzanki do środowego spotkania przystąpią podrażnione porażką z Grot Budowlanymi Łódź. Mistrzynie Polski przegrały pierwszy mecz w bieżących rozgrywkach ORLEN Ligi. Wcześniej wygrały 22 spotkania z rzędu. 

– Kiedyś ten moment musiał nastąpić. Chyba lepiej, że przyszedł teraz, a nie w play offach. Porażka zmotywuje nas do jeszcze cięższej pracy – mówi Aleksandra Jagieło, kapitan Chemika. 

Muszynianka, w czasie pisania artykułu, ma na swoim koncie niechlubną serię czterech porażek z rzędu. Warto jednak dodać, że Muszyna mierzyła się z Impelem Wrocław, Grot Budowlanymi Łódź i MKS Tauron Dąbrowa Górnicza, czyli ligową czołówką. 

W konsekwencji środowe rywalki Chemika zajmują dziewiąte miejsce w tabeli (10 zwycięstw, 13 przegranych). Chemik jest pierwszy. Nad drugim Impelem ma 5 punktów przewagi, nad Muszyną 38.

Najlepiej punktującą siatkarką Muszynianki jest Marina Cvetanović. W 23 spotkaniach zdobyła 284 oczka (229 atakiem).

Do gry powoli wraca Anna Grejman. Przyjmująca dochodzi do zdrowia po długiej kontuzji. Coraz częściej pojawia się na parkiecie, usiłując wrócić do dyspozycji z poprzedniego sezonu. 

Początek środowego starcia o godzinie 18:00 w Azoty Arenie. 

Występy taneczne zaprezentuje Replay Dance Studio, czyli szkoła Michała Pawłowskiego, instruktora new age i hip-hopu. 

Rozstawiona zostanie Przedszkoliada, aktywna strefa zabaw dla dzieci. Stoisko przygotuje również IT Serwis, gdzie każdy może spróbować swoich sił na konsolach Xbox.

Możliwość zabawy w laser tag umożliwi Dragon Events.

W trakcie przerw między setami przewidziane są konkursy. Do wygrania m.in. walizka Chemika, podobna do tej, której używają nasze zawodniczki. 

Dla kibiców z Polic podstawimy darmowy autobus, który ruszy o godzinie 17:00 z przystanku Police Rynek. Następnie przejedzie przez Police Osiedle Chemik (przystanek w kierunku Siedlic), Siedlice i Pilchowo. Kurs powrotny 20 minut po zakończeniu meczu.

Wciąż można kupić wejściówki na spotkanie Chemik Police – Polski Cukier Muszynianka. Bilety dostępne są w internecie (TUTAJ), punktach sprzedaży lub w kasach Azoty Areny w dniu meczu od godziny 16.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz