City Trail wraca na biegowy szlak w nowej formule!

Na biegowy szlak wokół Jeziora Szmaragdowe wraca popularny cykl zawodów City Trail z Nationale Nederlanden. Tym razem w nieco zmienionej niż dotychczas formule, której nadal towarzyszyć będzie równie wspaniała atmosfera.

Co się zmieni?

Zmianie ulegnie przede wszystkim liczba biegów, które będą odbywały się od października 2021 do marca 2022. Łacznie będzie ich 5 a nie 6 jak do tej pory. Po raz pierwszy odbędzie się też ogólnopolski finał City Trail Gold zaplanowany na 9 kwietnia 2022.

Terminarz biegów w Szczecinie prezentuje się następująco:

  • 26.10
  • 21.11
  • 19.12
  • 06.02
  • 06.03

Medal już za ukończenie trzech biegów

Skoro zmniejszeniu uległa ogólna liczba biegów, to zmniejszeniu uległa też minimalna liczba zawodów, wymaganych do otrzymania medalu. Tym razem wystarczy ukończyć 3 z 5 biegów.

Opłaty startowe

Wysokości opłat startowych wygląda następująco:
– opłata startowa za pojedynczy bieg podczas rejestracji elektronicznej to 29,90 zł,
– opłata startowa za pojedynczy bieg w przypadku zapisów w dniu zawodów to 35 zł,
– karnet pięciu biegów w wersji STANDARD to koszt 99,90 zł,
– karnet pięciu biegów w wersji PREMIUM – ze stałym chipem – to koszt 109,90 zł,
– w CITY TRAIL Junior opłaty to 9,90 zł (pojedynczy bieg – rejestracja przez internet), 15 zł (pojedynczy bieg – rejestracja w dniu zawodów) oraz 30 zł (karnet pięciu biegów).

Zapisy na bieg odbywają się na stronie: www.citytrail.pl

Karnet premium

W edycji 2021/2022 – istnieje możliwość wykupienia stałych chipów do pomiaru czasu (w kolorze zielonym), które po pierwszym starcie zabieracie do domu (razem z numerem startowym) i przynosicie na każdy kolejny bieg. To karnet PREMIUM w cenie 109,90 zł. UWAGA – chipy z poprzedniej edycji nie będą aktywne – możecie je zatrzymać na pamiątkę lub oddać w biurze zawodów.

Chipy „klasyczne” (z karnetu STANDARD – 99,90 zł) są zwrotne – odbieracie je razem z numerem startowym na każdym biegu i oddajecie po zawodach. Mają kolor czerwony.

Do karnetu czapka zimowa dla dorosłych lub magnes dla dzieci

Kupując karnet pięciu biegów na 5 km (bez względu na wersję) każdy otrzyma w pakiecie startowym zimową czapkę do biegania. Dzieci, które będą zapisane z góry na cały cykl (karnet pięciu biegów) otrzymają magnes na lodówkę z terminarzem edycji 2021/2022.

Limit miejsc

Podobnie, jak w poprzedniej edycji w dwóch miastach – Poznaniu i Szczecinie – wprowadzono ograniczenie liczby Uczestników. W przypadku Szczecina będzie to 800 opłaconych karnetów i po 200 opłaconych pojedynczych startów (na każdy bieg oddzielnie).

Do limitu Uczestników nie wliczają się osoby w pełni zaszczepione na COVID-19, zatem podczas rejestracji zostaniecie zapytani o szczepienie.

Pakiety charytatywne

Wybierając tę opcję podczas rejestracji każdy będzie mógł posadzić kawałek lasu! A wszystko dzięki współpracy z Fundacją Las Na Zawsze. W zamian otrzymacie oznaczony numer startowy (w przypadku karnetów dla dorosłych), który będzie wyróżniał Was spośród Uczestników naszych biegów.

Kwoty, jakimi będziecie mogli wesprzeć Fundację to:
– 30 zł w przypadku karnetów dla dorosłych,
– 10 zł w przypadku pojedynczych biegów,
– 10 zł w przypadku karnetów dla dzieci,
– 5 zł w przypadku pojedynczych biegów dzieci.

City Trail jeszcze bardziej eko!

Od tej edycji biegi z cyklu City Trail będą jeszcze bardziej eko. Wszystko przez chęć zminimalizowania stosowania jednorazowych kubeczków podczas wydawania napojów. Nie oznacza to wcale, że uczestnicy nie otrzymają na mecie ciepłej herbaty lub izotonika. Wręcz przeciwnie! Wystarczy przynieść własny kubek. Kubeczki jednorazowe też na razie jeszcze będą, ale w rezerwowych sytuacjach. Zachęcamy zatem do przynoszenia własnych kubków.

Podobnie będzie w przypadku depozytu, gdzie nie będzie już foliowych worków. Jeśli ktoś będzie chciał aby jego rzeczy nie zamogły, będzie musiał przynieść własny worek.


Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz