Darmowe koncerty na finał tenisowych zmagań

Turniej Pekao Szczecin Open to nie tylko wielkie emocje sportowe, ale także niezapomniane doznania muzyczne. Serdecznie zapraszamy na koncerty, które będą rozpoczynać się około godziny 21. W tym roku w ramach Tennis Music Festivalu wystąpią następujący artyści:

Poniedziałek – DiValdi

DiValdi to duet, dla którego muzyka jest obrazem świata. Zapisem uczuć, emocji i pragnień.
Radością dla duszy i jedyną zmysłową przyjemnością, pozbawioną znamion grzechu. Pomimo różnych osobowości i widoków z okien, na scenie tworzą zgraną całość. Wiedzą, dokąd wiedzie ich muzyka i w związku z tym, że nie są samolubni, chcą Was zaprosić na wspólne podróże po dźwiękach! Razem z ‘wiosłem’ Valdiego i głosem Divy dopłyniecie do najgłębszych zakamarków Waszej wyobraźni.

Wtorek – Oho!Koko

Grają razem od 2010 roku, doświadczenie sceniczne i popularność zdobywali m.in. w IV edycji talent show „Must Be The Music”. Występowali na scenach polskich i zagranicznych, m.in. na festiwalu Woodstock Ukraine, w ramach Summer Sound Project (Chorwacja), w SO36 (Berlin), na festiwalu FiSH (Rostock), w Europarlamencie (Bruksela). Są laureatami festiwali: Fama, Emergenza, Grand Prix FMT oraz Kortofest.  Laureaci eliminacji do Pol’and’Rock Festival 2018 – największego polskiego festiwalu muzycznego.

Środa – Andrzej Sikorowski i Jacek Królik

Jacek Królik – gitarzysta, muzyk sesyjny i kompozytor. Współtworzył takie zespoły jak: Chłopcy z Placu Broni, Lombard, Tilt, Funk de Nite. Współpracował z największymi artystami polskiej sceny muzycznej, m.in. z Justyną Steczkowską, Grzegorzem Ciechowskim, Urszulą, Renatą Przemyk, Edytą Górniak, Janem Kantym Pawluśkiewiczem, Anną Treter, Krystyną Stańko, Adamem Sztabą, Ewą Bem i Robertem Chojnackim. Od 1997 r. na stałe współpracuje z Grzegorzem Turnauem. Jest współzałożycielem zespołu Brathanki i współautorem największych sukcesów grupy.

Andrzej Sikorowski – autor piosenek, wokalista, gitarzysta, lider Grupy Pod Budą i twórca większości jej piosenek. Napisał kilkaset utworów, nagranych na kilkunastu płytach złotych i platynowych. Dał wiele koncertów w kraju, a także dla rodaków w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Belgii, Holandii, Szwecji, Anglii. Współpracuje również z innymi wykonawcami, m.in. z Marylą Rodowicz i Grzegorzem Turnauem („Pasjans na dwóch”).

Czwartek – The Ears

The Ears to połączenie muzyki alternatywnej, jazzowej i rockowej. To muzyka, w której ważne jest słowo, brzmienie i emocje, będące wspólnym mianownikiem naszego życia. Zespół powstał z potrzeby zinterpretowania na nowo klasyków piosenki aktorskiej m.in. Agnieszki Osieckiej czy Juliana Tuwima, co szybko przerodziło się w stworzenie autorskiego materiału. Koncerty The Ears to żywiołowość i pełne spektrum doznawanych emocji. Wokalistką jest charyzmatyczna Marta Uszko, aktorka Teatru Polskiego w Szczecinie. Zespół tworzą znakomici muzycy z jazzowym rodowodem: Tomasz Licak (sax, klarnet basowy), Michał Starkiewicz (gitara), tworzący na co dzień formację The Beat Freaks oraz Maciej Wróbel, znany z autorskiego projektu „Wróbel”.

Sobota – Dorrey Lin Lyles & White Trash Allstars

Artystka ze Stanów Zjednoczonych przygodę z muzyką rozpoczęła od gospel.  Jej wyjątkowy projekt znakomicie łączy wspomniany gospel, blues, soul oraz jazz i gwarantuje słuchaczom wspaniałe doznania muzyczne. Dorrey Lin Lyles miała przyjemność występować w nowojorskim Carnegie Hall u boku Jamesa Ingrama, Oleta Adamsa, Peabo Brysona i Melissy Manchester. W karierze spróbowała sił także w musicalach. Muzycy, którzy towarzyszą jej podczas projektu Dorrey Lin Lyles & White Trash Allstars to również znakomici i rozpoznawalni w Europie artyści. Grupa ma za sobą udział w dużych festiwalach, między innymi w Hiszpanii, Francji czy USA.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz