Diablo szykuje się do walki w Szczecinie: wygram i odzyskam tytuł mistrza!

28 maja zawodowy boks w mistrzowskim wydaniu zawita do Szczecina. W hali Azoty Arena kibice zobaczą w akcji między innymi dwukrotnego czempiona globu kategorii junior ciężkiej Krzysztofa „Diablo” Włodarczyka, kreowanego na przyszłego mistrza tej samej dywizji Michała Cieślaka i boksującego w wadze ciężkiej Krzysztofa Zimnocha.

Dla Włodarczyka majowy występ będzie powrotem na ring po szybkim nokaucie na Walerym Brudowie.

– Tym razem spodziewam się dużo trudniejszej walki – mówi popularny „Diablo”. – Mój przeciwnik Kai Kurzawa to zawodnik, który nie pęka, lubi mocny boks i nie będzie unikał konfrontacji.

– Chcę pokonać Kurzawę w dobrym stylu i odzyskać tytuł mistrza świata. Wiem, że mnie na to stać i zrobię wszystko, by mistrzowski pas znów trafił w moje ręce! – zapowiada pięściarz grupy Sferis KnockOut Promotions, który w przeszłości sięgał po trofea federacji IBF i WBC.

Podczas szczecińskiej gali pierwszy pojedynek od czasu sensacyjnej porażki przez nokaut z Mikem Mollo stoczy Krzysztof Zimnoch. Rywalem boksera z Białegostoku, który w czasach amatorskich pokonał obecnego czempiona WBC królewskiej dywizji Deontaya Wilera, będzie mocno bijący Konstantin Airich, który w przeszłości zawiesił wysoko poprzeczkę innemu Polakowi – Mariuszowi Wachowi.

Nazwiska przeciwnika nie zna jeszcze Michał Cieślak, uważany za jednego z najbardziej obiecujących polskich bokserów. Obdarzony nokautującym uderzeniem radomianin na kwietniowej gali Polsat Boxing Night zdemolował słynnego Francisco Palaciosa – dwukrotnego pretendenta do pasa WBC.

– Michał to prawdziwy ringowy killer, stworzony do zawodowego boksu, spodziewam się, że w maju zobaczymy jego kolejny błyskotliwy występ – mówi współpromujący Cieślaka Tomasz Babiloński.

W hali Azoty Arena publiczności zaprezentują się także miejscowi bohaterowie – Paweł Stępień i Tomasz Król.

Bilety na galę dostępne są na portalu ebilet.pl.

Początek wydarzenia o godz. 19:30. Współorganizatorem Gali jest Miasto Szczecin.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz