Dołącz do Akcji Czysta Odra i posprzątaj rzekę w swojej okolicy

Akcja Czysta Odra to międzynarodowej akcji na rzecz ochrony Odry przed zaśmieceniem. Od 29 kwietnia do 8 maja 2022 r. razem z lokalnymi organizatorami, przeprowadzona zostanie akcja sprzątania Odry i jej dorzeczy od samego źródła aż do Bałtyku!

Pomysłodawcą akcji jest Dominik Dobrowolski, wrocławski podróżnik i ekolog od wielu lat organizuje w Polsce akcje na rzecz ochrony rzek przed zaśmieceniem.  Tym razem wspólnie ze Stowarzyszeniem Wywrotka ze Szczecina i innymi organizacjami z Polski postanowił zadbać o wyjątkową rzekę, bo łączącą trzy państwa: Czechy, Polskę i Niemcy.

Do Akcji Czysta Odra będzie mógł się przyłączyć każdy! Wystarczy tylko zorganizować grupę wolontariuszek i wolontariuszy, aby spotkać się na ekologicznej majówce w wybranej przez siebie miejscowości nad Odrą, posprzątać samą rzekę na łodzi, kajaku, SUP-ie lub to co wyrzuca na swoje brzegi, by potem cieszyć się jej urokami bez odpadów.  Forma akcji jest absolutnie dowolna.

UWAGA! Lokalni organizatorzy mogą otrzymać zwrot kosztów akcji do kwoty 500 zł!

Środki te pozwolą na zakup wszystkich potrzebnych do akcji narzędzi jak worki, rękawice, chwytaki, paliwo do łodzi czy poczęstunek dla uczestników. Warunkiem jest przeprowadzenie akcji w okresie od 29 kwietnia do 8 maja oraz udokumentowanie działania zdjęciami, filmikami oraz informacją ile udało się zebrać worków śmieci.

Osoby chętne do zorganizowania akcji proszone są o wypełnienie formularza rejestracyjnego znajdującego się na stronie https://bit.ly/AkcjaCzystaOdra2022

Warto nie zwlekać ze zgłoszeniem, ponieważ na zwrot kosztów będzie mogło liczyć 25 pierwszych lokalnych organizatorów na danym odcinku.

W razie pytań, zachęcamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Wywrotka, które jest Regionalnym Koordynatorem akcji na odcinku Odry od Słubic do Świnoujścia:
Krzysztof Sowa
stowarzyszenie.wywrotka@gmail.com,
tel. 725559666.

Mecenasami akcji są bank Credit Agricole i EFL – organizatorzy ekologicznej kampanii #MniejPlastiku.

Więcej informacji na stronach:
https://www.facebook.com/AkcjaCzystaOdra
http://stowarzyszeniewywrotka.pl/
https://www.facebook.com/stowarzyszeniewywrotka

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1053062568877228

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz