Drugi Foto spacer po Pogodnie

W niedzielę 27 września zachęcamy do wybrania się z aparatem fotograficznym na przyrodniczo-historyczny spacer po Pogodnie. Na trasie wycieczki będzie okazja uwiecznienia na zdjęciach wiele wspaniałych i unikatowych budynków oraz pobliskiej przyrody.

Start wycieczki zaplanowano o godz. 15:00 na parkingu Apteki Bałtyckiej mieszczącej się w dawnym kinie Bałtyk przy ul. Mickiewicza.

Szlak historyczno-przyrodniczy “Pogodny”

Projekt Szlaku historyczno-przyrodniczego “Pogodny” w dzielnicy Zachód w Szczecinie został złożony w ramach szczecińskiego budżetu obywatelskiego w Szczecinie na rok 2016. Zadanie będzie realizowane głównie na obszarze dzielnicy Zachód w Szczecinie (os. Pogodno, Krzekowo-Bezrzecze, os. Zawadzkiego-Klonowica), ale ze wzgłędu na połączenie historyczne i zachowanie ciągłości szlaku obejmować ma on też część dzielnicy Łękno.

Konstrukcja szlaku i jego usytułowanie umożliwia odwiedzającym rozpoczęcia i zakończenia szlaku w kilku miejscach, co jest podyktowane długością szlaku, wynoszącą ok. 15 km. Szlak łączy się z liniami komunikacyjnymi, co poprawia jego atrakcyjność szybkiej komunikacji z różnych części miasta. Przebieg szlaku pozwala w przyszłości na dalszą jego rozbudowę i połaczenie go z innymi dzielnicami.

Szlak pozwoli także na wskazanie innych, poza powszechnie znanymi miejsc Szczecina, atrakcyjnych historycznie i turystyczne. Przypominamy, iż obecnie wszystkie szlaku historyczne funkcjonują na terenie dzielnic Śródmiescia.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz