Drugi Mierzyński Międzypokoleniowy Rajd Rowerowy

4 sierpnia odbędzie się Drugi Mierzyński Międzypokoleniowy Rajd Rowerowy, który głównym organizatorem jest Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Mierzyn. Rajd rozpocznie się w Mierzynie na Terenie Sportowo – Rekreacyjnym "Mierzynianka”. Uczestnicy rajdu wspólnie pokonają około 15 kilometrów po najpiękniejszych zakątkach tej podszczecińskiej miejscowości. Na zakończenie rajdu odbędzie się festyn na terenie Centrum Handlowego Ster. Organizatorzy poprowadzą konkursy. Na uczestników rajdu będą czekały medale, pamiątkowe koszulki, nagrody w konkursach oraz ciepły poczęstunek.


Termin Rajdu: 04.08.2018 godz.10.00

Długość trasy: około 15 km
Tempo jazdy: bardzo rekreacyjne (10 km/h) tak aby nawet najmłodsi dali radę.
Miejsce zbiórki: Teren Sportowo – Rekreacyjny "Mierzynianka" w Mierzynie (ul. Nasienna 20, 72-003 Mierzyn)
Godzina zbiórki: 9:30 Start 10:00
Zakończenie rajdu: Centrum Handlowe Ster (ul. Ku Słońcu 67, 71-047 Szczecin)

Wydarzenie finansowane jest ze środków Województwa Zachodniopomorskiego w ramach Programu Społecznik.


Regulamin Drugiego Mierzyńskiego Międzypokoleniowego Rajdu Rowerowego

1. Organizatorami Drugiego Międzypokoleniowego Rajdu Rowerowego są Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Mierzyn.Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus, Centrum Handlowe Ster, Rowerowy Mierzyn, Sołectwo Mierzyn, Przejazd ma na celu przybliżenie piękna naszej miejscowości oraz integrację miłośników turystyki rowerowej z Mierzyna i okolic.

2. W wyjeździe mogą uczestniczyć całe rodziny ale osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć wyłącznie pod opieką opiekuna prawnego. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za żadnego z uczestników wyjazdu, za jego zachowanie, zaniedbanie czy zaniechanie w jakikolwiek sposób. Każdy z uczestników odpowiada sam za siebie i ponosi konsekwencje swojego zachowania, zaniedbania czy zaniechania.

3. Każda osoba, która bierze udział w wyjeździe, robi to na własną odpowiedzialność i powinna ubezpieczyć się we własnym zakresie. Osoby niepełnoletnie tylko pod opieką swojego prawnego opiekuna.

4. Rower musi spełniać wymogi odpowiednich przepisów prawnych obowiązujących na terenie Polski, w tym musi być wyposażony w oświetlenie przednie i tylne.

5. Chociaż przepisy tego nie wymagają, dla własnego bezpieczeństwa należy obowiązkowo wyposażyć się w kask rowerowy.

6. Należy pamiętać o zabraniu zapasowej dętki, zestawu naprawczego oraz innych akcesoriów potrzebnych do wymiany dętki i naprawy roweru jeżeli zajdzie taka potrzeba.

7. Wszystkich uczestników obowiązują przepisy Prawa o ruchu drogowym.

8. Tempo jazdy: 10 km/h (dostosowane do możliwości najmłodszych uczestników wycieczki). Dystans do pokonania: około 15 km.

9. Uczestnik, który wycofa się na trasie ze wspólnej jazdy, musi we własnym zakresie zorganizować sobie bezpieczny transport do miejsca startu lub powrót do domu.

10. Organizatorzy nie pobierają za udział w wyjeździe żadnej opłaty.

11. Obecność uczestnika wycieczki jest potwierdzeniem, że zapoznał się z regulaminem, zrozumiał jego treść i w pełni akceptuje jego zapisy, w szczególności fakt, że sam jest odpowiedzialny za swoje czyny czy brak odpowiedniego przygotowania do wyjazdu.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz