Festiwal smaku, koloru i tradycji czeskiej na pl. Orła Białego

W sobotę i niedzielę, 24-25 listopada, na placu Orła Białego w Szczecinie odbędzie się tematyczny festiwal pełen kulinarnych przysmaków, niesamowitej kultury, barwnego języka i wieloletniej tradycji warzenia piwa. Czech Fest Szczecin 2019 to wyjątkowa podróż tuż za naszą południową granicę, a dzięki pomysłowości organizatorów, niepowtarzalny klimat Pragi i Moraw poczuć będzie można samym sercu zachodniopomorskiej stolicy.

— Wydarzenie kierowane jest do całych rodzin, a poszczególne atrakcje są tak zaplanowane, aby każdy znalazł coś dla siebie — opowiada Katarzyna Stankiewicz, organizatorka imprezy i menadżerka w DRAGON Event. — Będzie kuchnia czeska, prowadzona przez restaurację Hospudka, a fanów motoryzacji zapraszamy na stoisko Skody, która zaprezentuje swoje auta. Świetna zabawa czeka także najmłodszych, poczynając od czeskich kolorowanek, przez baloniki, malowanie buziek, tatuaże brokatowe, a kończąc na wspólnych grach i zabawach — wymienia.

Inspirujące pokazy tapstera i świetna kuchnia

Na Czech Fest Szczecin 2019 pojawi się między innymi Sławomir Fridel, ambasador marki Pilsner Urquell. Wraz z grupą profesjonalnych tapsterów, czyli wirtuozów nalewania piwa, poprowadzi pokazy serwowania złocistego trunku. Odwiedzający będą mogli osobiście — na obszernych stoiskach Kozela i Pilsnera — zadać kilka pytań do obecnych na festiwalu profesjonalistów.

Za oprawę kulinarną odpowiadać będzie szczecińska restauracja Hospudka. Oznacza to, że na miejscu spróbować będzie można zarówno tradycyjnych, jak i tych bardziej wyszukanych dań, charakterystycznych dla kuchni naszych południowych sąsiadów. Oprócz smażonego sera, na wielu stanowiskach skosztować będzie można słodkości, pojawi się też stoisko z „selfie coffee”, czyli kawą z nadrukowanym logo festiwalu. Wśród wystawców innych niż kulinarni nie zabraknie tych, którzy zaoferują kultowego Krecika i Rumcajsa w wielu odsłonach.

Czeski quiz co godzinę

Spragnieni dobrej zabawy i chętni na sprawdzian wiedzy o Czechach, będą mieli okazję spróbować swych sił w specjalnym quizie, który co godzinę startował będzie z nowymi pytaniami. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody, dlatego warto dać ponieść się pozytywnej rywalizacji z innymi uczestnikami.

— Im więcej różnorodnych wydarzeń w Szczecinie, tym ciekawiej, dlatego cieszymy się, że możemy dołożyć też swoją cegiełkę do wizerunku dynamicznie rozwijającego się miasta — komentuje Katarzyna Stankiewicz. — Bardzo nam zależy, aby wydarzenie stało się cykliczne i na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń w Szczecinie. Będziemy robić wszystko w kierunku zaszczepienia tej idei zarówno wśród władz, jak i uczestników. W tym roku Czech Fest jest imprezą, która dzięki niesamowitej atmosferze ma pozwolić każdemu złapać głęboki oddech u progu przedświątecznej gorączki, która czeka nas w grudniu — opowiada.

Program imprezy:

SOBOTA – 23.11.2019

11:00 – start festiwalu
– całodzienna strefa gastronomiczna (czeskie przysmaki, foodtrucki, strefy czeskiego piwa, słodkości)
– całodzienna strefa animacji dla najmłodszych ( kolorowanki, gry i zabawy)
– 13:30 – 20:00 – czeski quiz! Co godzinę czekać będą na Państwa konkursy pełne doskonałego humoru! Dla zwycięzców przewidziane rewelacyjne nagrody.
– 13:00 – 20:00 – Pokazy wykonywane przez profesjonalnych tapsterów. Tutaj dowiedzą się Państwo jak robi się piwo, jakie są metody nalewania browaru i wiele innych ciekawych historii.
21:00 – Zakończenie pierwszego dnia festiwalu

NIEDZIELA – 24.11.2019

11:00 – start festiwalu
– całodzienna strefa gastronomiczna (czeskie przysmaki, foodtrucki, strefy czeskiego piwa, słodkości)
– całodzienna strefa animacji ( kolorowanki, gry i zabawy)
– 13:30 – 20:00 – czeski quiz! Co godzinę czekać będą na Państwa konkursy pełne doskonałego humoru! Dla zwycięzców przewidziane rewelacyjne nagrody.
– 13:00 – 19:00 – Pokazy wykonywane przez profesjonalnych tapsterów. Tutaj dowiedzą się Państwo jak robi się piwo, jakie są metody nalewania browaru i wiele innych ciekawych historii.
20:00 – Oficjalne zakończenie festiwalu

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz