Festiwal Wina Pomorza Zachodniego w zamkowej scenerii

Już 6 i 7 listopada 2021 roku (sobota-niedziela) na dużym dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie odbędzie się I Festiwal Wina Pomorza Zachodniego, podczas którego mieszkańcy Szczecina oraz obecni w tym czasie w mieście turyści będą mieć możliwość poznania barwy, aromatu i smaku trunku Bachusa powstałego na obszarze województwa zachodniopomorskiego.

Impreza ma na celu promowanie regionalnych win z winogron, popularyzację szeroko pojętej kultury wina, w tym szczególnie zachodniopomorskich tradycji winiarskich oraz integrację branży winiarskiej.Swoją ofertę zaprezentuje 9 zachodniopomorskich winnic zrzeszonych w Stowarzyszeniu Winnice Pomorza Zachodniego, a mianowicie (w kolejności alfabetycznej): Winnica Bekasiak, Winnica Binowo, Winnica Darłowo, Winnica Kojder, Winnica Pałacu Rajkowo, Winnica Sydonia, Winnica Tecławska Góra, Winnica Turnau oraz Winnica Zodiak. Prócz wina będzie można nabyć regionalne przekąski, takie jak rzemieślnicze sery i wędliny, podkreślające smak prezentowanych napitków. Poza degustacją wina na miejscu oraz jego kupna na wynos, podczas wydarzenia, w sali kinowej Zamku, będzie można zdobyć fachową wiedzę dotyczącą szeroko rozumianego winiarstwa. Planowane prelekcje będą poświęcone zagadnieniom bardzo ogólnym takim jak najważniejsze regiony winiarskie świata, jak i bardziej szczegółowym jak fakty i mity związane z winem.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Winnice Pomorza Zachodniego we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego oraz Zamkiem Książąt Pomorskich w Szczecinie. Wykonawcą strefy festiwalowej jest grupa F.H. STARS / FlowUP.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Festiwal odbywać się będzie 6.11 (sobotę) w godzinach 11:00-21:00 oraz 7.11 (niedzielę) w godzinach 10:00-18:00.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz