Festyn Szczecin Przyjazny Rodzinie

W niedzielę (13 września br.) na Jasnych Błoniach w godz. 12:00-18:00 odbędzie się Festyn Szczecin Przyjazny Rodzinie. Cały dzień będzie pełen koncertów, gier, zabaw i innych atrakcji.

Dzień zapowiada się koncertowo. Wystąpią: Cafe Rico, Kwartet Jorgi, Emerald, After Blues oraz Chór Magnolia. Dla dzieci przewidziane są gry i zabawy z nagrodami oraz krainy tematyczne, kąciki zabaw animacje muzyczno-ruchowe, a także Bezpłatna Strefa Sportowa – Aktywny Szczecin. Ponadto odbędzie się promocja Szczecińskiej Karty Rodzinnej i Szczecińskiej Karty Seniora. Dodatkowo Szczecinianie będą mogli wziąć udział w Marszobiegu: „Chodzę, biegam, więc jestem”. Zostanie również przeprowadzona Kampania Społecznościowa „Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu”.

O zespołach:

CAFE RICO to trio w składzie: Ryszard Słowicki (śpiew, gitara akustyczna, darbuk, instrumenty perkusyjne), Przemysław Igiel (bębny afrykańskie: conga, djembe) i Maciej Marcinowski [sax (sopran, alt) klarnet, duduk, sopiłka] grające szeroko pojęte World Music. Ich muzyka to intuicyjne improwizacje na bazie własnych tematów, spontaniczne z natury, inspirowane dźwiękami Bliskiego i Dalekiego Wschodu.

KWARTET JORGI. Styl zespołu określa z jednej strony fascynacja muzyką celtycką z drugiej – czerpanie z tradycji słowiańskiej. Bazują na elementach ludowej tradycji muzycznej wielu narodów, na przykład bałkańskich Cyganów korzystają z doświadczeń muzyki poważnej i jazzu.

AFTER BLUES to duet, brzmiący co najmniej jak trio i występujący na scenie już od ponad trzech dekad. Szczególną wytrwałością pochwalić się mogą Leszek Piłat (bas, vocal, perkusja) i Waldemar Baranowski (gitara, instr. perkusyjne, vocal). Muzycy wypracowali własny muzyczny wizerunek – wysublimowany, oszczędnie grany blues w balladowej otoczce. Na swym koncie mają 13 autorskich wydawnictw oraz gościnny udział w innych projektach. Występowali w Niemczech, Holandii, Szwecji, Danii, Czechosłowacji i Rosji. W 2009 r. duet ”After Blues” był nominowany do nagród: „Fryderyki” i „Superjedynki”. W 2013 r. otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Pro Arte”- za ogromny wkład w polską muzykę bluesową, za wieloletnią twórczą działalność, w podziękowaniu za rozwój kultury muzycznej w Polsce oraz promowanie regionu zachodniopomorskiego w kraju i poza jego granicami.

EMERALD. Na koncertach tej folkowej grupy zawsze można liczyć na obowiązkowe wiązanki irlandzkich i szkockich melodii ludowych, w których EMERALD zmusza do tańca nawet głuchych i tych bez poczucia rytmu. Na deser serwują kilka soczystych, rockowych coverów zagranych w ich „irlandzkim” stylu.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz