Firmowy bieg sztafetowy NCDC Businass Race

NCDC Business Race to bieg sztafetowy firm i instytucji rozgrywany w szczecińskim Parku Kasprowicza, który odbędzie się 11 czerwca 2016r. Choć każdy z uczestników czteroosobowej sztafety będzie rywalizować z przedstawicielami innych firm na trasie długości 4 km, to jednak w tej imprezie liczy się przede wszystkim dobra zabawa i gra zespołowa. Każdy z uczestników biegu otrzyma oryginalny medal oraz pamiątkową koszulkę, a zmagania sportowe zakończą się piknikiem.

Celem NCDC Business Race jest promowanie zdrowej rywalizacji oraz aktywności fizycznej wśród pracowników zarówno małych firm lokalnych, jak i tych o międzynarodowym charakterze. Nasz bieg to aktywność i zdrowy tryb życia poprzez sport oraz integracja i współpraca w ramach firm czy branż. W zeszłorocznej (pierwszej) edycji biegu wzięło udział 108 sztafet z ponad 80 szczecińskich i ogólnopolskich firm. Swoje reprezentacje wystawiły m.in.: Home.pl, Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A., Kongsberg Maritime Poland, Deloitte Doradztwo Podatkowe i UniCredit Business Integrated Solutions. W tym roku wśród zgłoszonych sztafet mamy już drużyny delegowane m.in. przez 109 Szpital Wojskowy, czy takie firmy jak Castorama Polska, Epa, Ikea Industry Poland,  Perspektive s.c., PPC GRYF S.A. oraz Sonion Polska.

Wydarzenia podobne do NCDC Business Race organizowane są od lat w USA i Europie, gdzie startuje w nich tysiące sztafet. W Polsce taka formuła aktywności biegowej ma jeszcze duży potencjał rozwojowy, a szczecińska inicjatywa należy do prekursorskich w kraju.

Dlaczego warto wspierać bieganie i start pracowników w NCDC Business Race?
 • Biegający pracownik to lepszy pracownik.
 • Udowodniono naukowo, że wystarczy 30 minut biegu dziennie, aby aż o 30% poprawić zdolność koncentracji i aż o 20% zwiększyć wydajność mózgu oraz rozwinąć umiejętność radzenia sobie ze stresem. Bieganie poprawia także odporność organizmu, co sprawia, że mniej chorujemy.
 • Dzięki wspólnemu bieganiu pracownicy tworzą zgrany zespół.
 • Zgrany zespół to podstawa sukcesu zarówno w sporcie, jak i w biznesie. Na wynik sztafety składa się sukces każdego z jej członków. Ale nie tylko. Ogromne znaczenie ma również wsparcie dopingujących współpracowników. Udział w biegu pozwoli każdemu pracownikowi poczuć się ważnym elementem zespołu.
 • Wspieraj pasje swoich pracowników.
 • Doceń, że Twoi pracownicy dbają o zdrowie i kondycję fizyczną, a przy okazji chcą promować firmę. Być może stworzą biegową drużynę firmową, która będzie reprezentować markę na biegach w całej Polsce.
 • Zaprezentuj się na zewnątrz.
 • Niech o Twojej firmie dowiedzą się potencjalni pracownicy, klienci i konkurencja. Pokaż, że Twoja firma jest proaktywna i wspiera sportowe pasje swoich pracowników.
 • Rzuć wyzwanie konkurencji.
 • Rywalizuj nie tylko na rynku, ale także w sporcie w formie zabawy i rekreacji ruchowej.

Bądź widoczny!

Każda firma, której sztafeta startuje w biegu ma możliwość zaprezentowanie swojej obecności poprzez zamieszczenie banerów, flag bądź innych jednostek reklamowych na terenie pikniku. Szczegółowe ustalenia z tym związane należy poczynić przed imprezą kontaktując się z Biurem Zawodów. 

Rzuć wyzwanie innym!

Masz rozbieganych kontrahentów? Zaproś ich do wspólnego udziału w biegu! A może chcesz się zmierzyć na sportowym polu z konkurencją? Rzuć im wyzwanie do sportowej walki fair play! Niech wygra lepszy! A przy okazji będzie możliwość spędzić trochę czasu w swobodnej, rekreacyjnej atmosferze i lepiej się poznać. 

 • RZUĆ WYZWANIE to zabawa, dzięki której uczestnicy biegu NCDC Business Race mogą zachęcić inną firmę do wzięcia udziału w biegu
 • wyzwanie rzucane jest w luźnej formie podjęcia rywalizacji między dwoma zespołami podczas startu w NCDC Business Race
 • firma rzucająca wyzwanie wysyła (za pośrednictwem e-maila wygenerowanego na stronie biegu) do innej firmy krótką informacje o treści przygotowanej przez Organizatora, „wyzywając” tym samym „przeciwnika” na „pojedynek” w NCDC Business Race
 • jedna firma może rzucić kilka wyzwań innym firmom
 • jedna firma może przyjąć wyzwania od kilku innych firm
 • różne zespoły w obrębie jednej firmy mogą rywalizować
 • wszystkie wyzwania (pary) będą pojawiały się na stronie http://ncdcbusinessrace.pl/rzuc-wyzwanie
 • wyzwanie wygrywa firma, której zespół uzyska lepszy czas łączny netto w czasie biegu NCDC Business Race i zostanie to udokumentowane na listach z wynikami ogłoszonymi przez organizatora imprezy
 • obie firmy deklarują się do stanięcia na podium z nr 1 lub 2 (w zależności od wyniku rywalizacji w danej parze) do wspólnej pamiątkowej fotografii, którą wykona organizator po biegu

Więcej informacji oraz rejestracja w zawodach na stronie www.ncdcbusinessrace.pl

Zobacz jak to wszystko wyglądało w ubiegłym roku:

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz