Gra miejska i konkurs dla uczestników TSR

Konkurs fotograficzny i filmowy oraz grę miejską „STARY STER” związane ze szczecińskim finałem regat zorganizował Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej. Propozycja adresowana jest do mieszkańców, turystów oraz załóg uczestniczących w imprezie.

Kolejne wydarzenia i atrakcje związane ze zlotem wielkich żaglowców są szansą na świetną zabawę z atrakcyjnymi nagrodami.

Po pierwsze – do fotografów i filmowców, niezależnie od stopnia zaawansowania, skierowana jest konkurs foto / wideo nawiązujący do finału regat The Tall Ships Races 2017. Organizatorzy czekają na zgłoszenia fotografów do 14 sierpnia. Filmowcy czas mają do 31 sierpnia. Warunki dot. parametrów i charakteru prac opisane są w regulaminie konkursu opublikowanym na stronie internetowej www.rodm-szczecin.pl. W konkursie przewidziano nagrody (m.in. dyski zewnętrzne, statywy z głowicami i torby fotograficzne). Nagroda specjalna zostanie z kolei przyznana za najlepszy wywiad z załogą jednostki uczestniczącej w regatach.

Partnerami Konkursu są Żegluga Szczecińska Sp. z o.o., Książnica Pomorska im. Stanisława Staszica w Szczecinie, a partnerami medialnymi Kurier Szczeciński i Polskie Radio Szczecin.

Prace nagrodzone będą prezentowane m.in. na wystawie pokonkursowej w Książnicy Pomorskiej i w mediach

Po drugie – na wszystkich zainteresowanych czekać będzie gra miejska pt. „Stary Ster”, której celem jest przybliżenie morskiego charakteru Szczecina. Rywalizacja odbędzie się, zgodnie z zapowiedzią organizatorów, 5 i 6 sierpnia w godzinach 11.00 – 16.00. Miejsce startu gry wyznaczone zostało przed siedzibą Żeglugi Szczecińskiej przy ul. Jana z Kolna 7. Następnie, ze smartfonami lub tabletami wyposażonymi w GPS uczestnicy ruszą w podróż po nadodrzańskich bulwarach i nabrzeżach. Tym sposobem gracze przemierzą właściwie cały teren zlotu żaglowców… Trasa liczyć będzie niespełna 3 km.

Opis gry oraz instrukcja instalacji oprogramowania WIGO dostępne będą na www.rodm-szczecin.pl od 1 sierpnia. Scenariusz „Starego Steru” będzie można uruchomić pierwszego dnia imprezy, a więc 5 sierpnia. Gra skierowana jest do wszystkich chętnych, bez ograniczeń wiekowych. Możliwy jest start drużyn. Udział w grze jest oczywiście bezpłatny.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz