Gryfy w Szczecinie – spotkanie autorskie z Szymonem Jeżem

We wtorek 23 maja o godzinie 17:00 w bibliotece Promedia w Szczecinie odbędzie się spotkanie autorskie z Szymonem Jerzem, autorem książki "Gryfy w Szczecinie", która niedawno została wydana nakładem wydawnictwa Walkowska.

Książka jest quasi-przewodnikiem po miejscach i obiektach w Szczecinie, w których znaleźć można gryfa. Różnorodne wizerunki tego mitycznego zwierzęcia odnaleźć można w dekoracjach budynków, małych elementach architektury i infrastruktury miejskiej w formie herbu Szczecina lub Pomorza Zachodniego, jako znaki, rzeźby, czy logosy firm. W książce opisano 125 miejsc w Szczecinie, w których można znaleźć gryfy. Ponieważ często w jednym miejscu umieszczone jest po kilka ich przedstawień, łącznie autor odnalazł ponad 150 tych wizerunków. Autor zaznacza też, że ciągle jeszcze poszukuje gryfów w Szczecinie i wciąż odnajduje nowe. Do podobnych poszukiwań namawia także czytelników. Z myślą o nich na końcu książki znajdują się puste strony, przeznaczone by uzupełnić je informacjami o miejscach z gryfami pominiętymi przez autora.

W czasie spotkania autor opowie o swojej pracy nad książką, o źródłach inspiracji i przypadkowych odkryciach, o gryfach, które znikają z krajobrazu Szczecina i nowych, które się pojawiają. Podczas spotkania będzie możliwe nabycie książki. 

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz