II Szczeciński Mityng Skoku o Tyczce 2019

12 lutego (wtorek) światowa czołówka tyczkarzy ponownie zawita do Szczecina. Podczas Szczecińskiego Mityngu Skoku o Tyczce w Netto Arenie o zwycięstwo powalczy 3 zawodników, którzy w swoim sportowym CV może pochwalić się tytułem Mistrza Świata: Sam Kendricks (USA), Shawn Barber (Kanada) oraz Paweł Wojciechowski. To właśnie ten ostatni przed rokiem okazał się zwycięzcą zawodów. Szczecińscy kibice liczą na to, że ich ulubieniec Piotr Lisek – zawodnik Ośrodka Skoku o Tyczce Szczecin w tym roku okaże się mniej gościnny i poprawi trzecią pozycję, jaką zajął w poprzedniej edycji. Stawkę zawodników uzupełniają m.in. Kurtis Marschall z Australii oraz Robert Sobera (AZS-AWF Wrocław).
Mityng w Szczecinie to jednak nie tylko rywalizacja męska. W swoim konkursie zaprezentują się również panie. O zwycięstwo ponownie powalczy Szwajcarka Angelica Moser, której rywalkami będą m.in. Amerykanka Kirsten Hixson, Białorusinka Iryna Zhuk, Czeszka Romana Malacova oraz najlepsze polskie zawodniczki: Justyna Śmietanka i Kamila Przybyła.


Konkurs wzorem poprzedniego roku przeprowadzony zostanie w formule naprzemiennej, tj. na zmianę swoje próby będą oddawali mężczyźni i kobiety. Taka forma zapewnia dużą dynamikę i emocje, które podsycane rytmiczną muzyką tworzyć będą niepowtarzalną całość. Organizatorzy bardzo liczą na szczecińską publiczność, która nie raz już pokazała, że kocha lekką atletykę, a zwłaszcza skok o tyczce. Bilety (od 5 złotych) do kupienia na stronie www.nettoarena.pl.

Start mityngu o godzinie 18.00.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz