Inauguracja sezonu na Twardowskiego

Wyjazdowe zwycięstwo na inaugurację już za nami. W poniedziałek otwierając sezon na Twardowskiego zamkniemy jednocześnie 2. serię gier PKO Ekstraklasy. Początek meczu o g. 18.00 na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera w Szczecinie.

Szczecinianie w czwartek rozegrali mecz kontrolny z Kotwicą Kołobrzeg, który wygrali 3:2. W sparingu z trzecioligowcem zobaczyliśmy głównie piłkarzy, którzy nie brali udziału w meczu z Legią Warszawa bądź zagrali w niewielkim wymiarze czasowym. Nie jest jednak wykluczone, że któryś z nich dostanie większą szansę w poniedziałek. W każdym razie Kosta Runjaic oznajmił, że nie będzie podejmował decyzji jedynie na podstawie postawy w testmeczu.

W pierwszym spotkaniu ligowym zawodnicy Arki Gdynia ulegli znacznie Jagiellonii Białystok na własnym stadionie (0:3). Jeszcze 1 lipca w Gniewinie Portowcy rozegrali spotkanie kontrolne z podopiecznymi Jacka Zielińskiego. Wówczas padł wynik 4:1 dla Pogoni. – Znam swoich chłopców bardzo dobrze. Wiem, że mogą pokazać różnego rodzaju twarze, ale na pewno to nie będzie zarozumiałość. To co było w zeszłym tygodniu i w okresie przygotowań to już przeszłość. W poniedziałek jest nowy mecz. Będziemy musieli pokazać się jak najlepiej, by zdobyć punkty – mówi Kosta Runjaic.

Drużyna z Trójmiasta dokonała w przerwie letniej kilku zmian w kadrze. Odeszli trzej czołowi gracze: Michał Janota, Luka Zarandia i Marko Vejinović. Zastąpiono ich imiędzy innymi Davitem Schirtladze, Azerem Busuladzicem, Santim Samanesem, Fabianem Serrarensem, a także pozyskanym kilka dni temu Michałem Kopczyńskim. Do zespołu dołączył także Kamil Antonik, który obok Mateusza Młyńskiego jest głównym kandydatem do gry w wyjściowym składzie jako młodzieżowiec. Antonik w meczu z „Jagą” był jednym z lepszych piłkarzy Arki.

Spotkania z Arką to potyczki, które wspominamy ostatnio najprzyjemniej. Nie przegraliśmy dziewięciu ostatnich meczów z gdynianami, a aż osiem z nich to zwycięstwa. Po serii wygranych w ostatnim rozegranym spotkaniu padł jednak remis.

W poniedziałkowym meczu nie zagrają Mariusz Malec oraz Iker Guarrotxena. Obaj zawodnicy są kontuzjowani. Gotowy za to powinien być Ricardo Nunes. Po stronie przeciwników z tego samego powodu nie zagrają nowi: Michał Kopczyński i Santi Samanes. Kłopoty zdrowotne doskwierają także Marcusowi.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz