Jarmark Wielkanocny w Alei Kwiatowej

W roku 2018 kolorowanie Alei Kwiatowej zaczynamy od dwudniowego Jarmarku Wielkanocnego. Dwudniowy event poprzedzający święta będzie doskonałą okazją do kupna wiosennych dekoracji, tradycyjnych przysmaków czy rękodzieła. Tegoroczną nowością będzie… festiwal pisanek!

Wydarzenie zaplanowane na 24 i 25 marca obfitować będzie w świąteczne atrakcje w tradycyjnym i folkowym stylu. Wśród nich znajdzie się gwóźdź programu – festiwal pisanek! Inicjatywa składać się będzie z dwóch części – wystawy ogromnych jajek udekorowanych przez małych i dużych artystów. Zdobieniem styropianowych jaj zajmują się już m.in. Pałac Młodzieży, Pracownia Pogodno, Ars Atelier, Klub Delta, Pracownia Stary Młyn i organizatorzy wydarzenia – pracownicy spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. Drugim elementem festiwalu będzie wystawa prac dzieci i młodzieży ze szczecińskich szkół i przedszkoli. Setki (a może i tysiące?) własnoręcznie przygotowanych pisanek zawisną na specjalnie przygotowanych do tego celu drzewkach i gałązkach na Alei Kwiatowej. Organizatorzy zwrócili się już do szczecińskich placówek z prośbą o pomoc w przygotowaniu instalacji. Pisanki z zawieszkami mogą być przecież świetnym zajęciem np. w ramach lekcji plastyki.

W niedzielę na odwiedzających Jarmark Wielkanocny czeka kulinarne show! Pokazy przygotowywania świątecznych specjałów zakończą się poczęstunkiem. Na chętnych czekać będzie wielkanocny, ugotowany według staropolskiej tradycji żur i inne świąteczne potrawy. Wszystkie zostaną przygotowane oczywiście podczas samej imprezy.

Nie zabraknie występów na scenie. W niedzielę gościom Kolorowej Alei zaprezentują się muzyczne grupy folkowe. Część z nich przyjedzie do nas zza wschodniej granicy, by wspólnie z nami przygotowywać się do tych radosnych świąt poprzez śpiewanie tradycyjnych pieśni ludowych.

Dla żądnych przygód harcerze wspólnie z organizatorami przygotują grę terenową nawiązującą do Wielkiej Nocy. Obecnie trwa opracowywanie scenariusza zabawy, w której uczestniczyć będą mogły całe rodziny.

Na najmłodszych – tradycyjnie – czekać będą świąteczne animacje w strefie malucha. Niedzielna zabawa pozwoli w prosty i przyjemny sposób zaprezentować dzieciom wielkanocne zwyczaje i tradycje. Tutaj także pomogą nam nieustraszeni harcerze.

Prócz tego podczas całego wydarzenia do dyspozycji naszych gości będą dobrze znane, drewniane domki, w których swoją ofertę zaprezentują wystawcy nie tylko ze Szczecina, ale także z Polski i z zagranicy! Podczas jarmarku będzie można kupić m.in. stroiki wielkanocne, upominki od zajączka, pisanki, drewniane zabawki, kosmetyki naturalne, biżuterię z bursztynu, ceramikę, wyroby rękodzielnicze, świece, przyprawy, mazurki, pączki, wędliny, kwas chlebowy, smalec, miody, jaja, sery z Podhala, herbaty, suszone owoce, węgierskie kołacze, wina i piwa.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz