Kajakowe Eko Patrole wyruszą sprzątać szczecińskie akweny!

Wiele mówi się na temat śmieci w mieście. Wyrzucane przez nieodpowiedzialnych ludzi, leżą na ulicach, w lasach, parkach, ale także pływają w wodzie. O ile te leżące na ziemi łatwo jest pozbierać, o tyle do tych pływających dostęp jest utrudniony. Ale wszystko do czasu! Pod koniec sierpnia ruszą bowiem Kajakowe Eko Patrole, których zadaniem będzie sprzątanie Odry i szczecińskich jezior. To pierwsza tego typu akcja w Szczecinie, której celem jest społeczne sprzątanie pływających w wodzie i okolicy śmieci.

Organizatorem Kajakowych Eko Patroli jest szczecińskie Stowarzyszenia Wywrotka, które w ten sposób nie tylko zamierza sprawić, że Odra, Jeziora Dąbie czy Głębokie będą czystsze, ale także chce uwrażliwić społeczeństwo na problem zaśmiecania wód przez ludzi.

W Kajakowym Eko Patrolu będzie mogła wziąć udział każda pełnoletnia osoba, która będzie chciała aktywnie włączyć się w akcję. Wystarczy pozytywna dawka energii i odrobina uśmiechu. Sprawność fizyczna też się przyda, ponieważ po większość śmieci trzeba będzie wyjść na często kamienisty brzeg, gdzie wyrzuca je woda lub ludzie. O resztę zadba Stowarzyszenie Wywrotka, które zapewni kajaki, worki, rękawice oraz  dobrą atmosferę. Na koniec akcji planowane jest również wspólne grillowanie jako podziękowanie dla uczestników sprzątania.

Pierwszy Kajakowy Eko Patrol odbędzie się w sobotę 24. sierpnia 2019 r. o godz. 10:00 w North East Marina na Wyspie Grodzkiej skąd kajaki wyruszą na sprzątanie najbliższej okolicy. Osoby chętne do wzięcia udziału w tym terminie Eko Patrolu proszeni są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego: http://bit.ly/2yQ38X1. ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!

Kolejne kajakowe sprzątanie odbędzie się już tydzień później. Szczegółowe informacje publikowane będą na facebookowym profilu Stowarzyszenia Wywrotka.

Regulamin Kajakowego Eko Patrolu: http://bit.ly/33tWfIY

Partnerem akcji jest REMONDIS Szczecin Sp. z o.o., która zapewnia bezpłatny odbiór zebranych odpadów.

Mecenat nad wydarzeniem objęło Miasto Szczecin.

Organizacja Kajakowego Eko Patrolu jest możliwa dzięki dofinansowaniu firmy Carlsberg Polska, właściciela min. Browaru Bosman, w ramach Programu InicjaTyWy.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz