Kajakowy Eko Patrol łączy siły z wędkarzami i wyrusza sprzątać Wyspę Grodzką

Po pierwszym tegorocznym Kajakowym Eko Patrolu, podczas którego udało się wyłowić rekordowe ponad 1,3 tony śmieci, kajakarze wyruszą na kolejną wyprawę, której celem będzie oczyszczenie pewnego reprezentacyjnego punktu Szczecina, którego czystość pozostawia niestety wiele do życzenia. Będzie to leżąca dosłownie na przeciwko Wałów Chrobrego Wyspa Grodzka, o czystość której urzędujący tam działkowicze raczej nie dbają, a na brzegu znaleźć może wiele dziwnych rzeczy.

Tym razem większość śmieci do wyciągnięcia będzie z poziomu kajaka, ale jakieś opony na brzegu pewnie też się znajdą ? Poza sprzątaniem będzie zatem możliwość trochę popływać i pozwiedzać Szczecin od strony wody.

To jednak nie koniec. Podczas wielu naszych dotychczasowych akcji uczestnicy narzekali na wędkarzy, którzy zostawiają nad wodą najwięcej śmieci. Tym razem Stowarzyszenie Wywrotka, będące organizatorem tego przedsięwzięcia, postanowiło zaprosić ich do współpracy, by posprzątali brzegi rzeki razem z nimi i dali dobry przykład innym miłośnikom wędkowania jak powinni zachowywać się nad wodą. Zanim Kajakowy Eko Patrol dopłynie do Wyspy Grodzkiej wspólnie z wędkarzami z Okręgu Szczecińskiego PZW oraz Społecznej Straży Rybackiej posprzątają Kanał Zielony, w pobliżu którego będą się wodować.

Cała akcja rusza w niedzielę 26.07.2020 o godz. 10 z przystani przy Bulwarze Gdańskim (na tyłach kościoła Św. Trójcy przy ul. Energetyków).

W Kajakowym Eko Patrolu będzie mogła wziąć udział każda pełnoletnia osoba, która się zarejestruje i będzie chciała aktywnie włączyć się w akcję. Wystarczy pozytywna dawka energii i odrobina uśmiechu. Sprawność i siła fizyczna też się przyda, ponieważ po większość śmieci trzeba będzie wyjść na brzeg. O resztę zadba Stowarzyszenie Wywrotka, które zapewni kajaki, worki, rękawice drobny poczęstunek oraz świetną atmosferę.

UWAGA! LICZBA MIEJSC BARDZO OGRANICZONA!

Tak wyglądał Kajakowy Eko Patrol w 2019 r.

Wydarzenie zostało dofinansowane przez Bosman Szczeciński w ramach Programu Bosman dla Regionu.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Szczecina Pan Piotr Krzystek.

Partnerem wydarzenia jest firma Remondis Szczecin, która zadba o wywóz zebranych śmieci oraz sklep Decathlon Szczecin.Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz