Kajakowy Eko Patrol wyruszy na Dębinę i Płonię

Kajakowy Eko Patrol, czyli pierwsza w Szczecinie społeczna akcja czyszczenia akwenów wodnych z pływających w niej śmieci, nie zwalnia tempa! Podczas trzech pierwszych akcji, kajakarzom udało się wyłowić z Odry i okolicznych wysp kilkaset kilogramów śmieci, wśród których była min. kosiarka do trawy, drzwi, ciśnieniowy ekspres do kawy, stare walizki, beczka a nawet lodówka! Przed nimi jeszcze dwie tego typu akcje w tym roku, do udziału w których Stowarzyszenie Wywrotka, będące pomysłodawcą Kajakowych Eko Patroli, serdecznie zaprasza wszystkich, którym nieobojętny jest czystość naszego środowiska.

Ostatnio Kajakowy Eko Patrol sprzątał Wyspę Dębinę (wyspa na wysokości Golęcina), która niestety jest jednym wielkim wysypiskiem śmieci. Z tego też względu w niedzielę, 6 października uzbrojeni w worki kajakarze wrócą tam ponownie, by zebrać tych śmieci jeszcze więcej. Z kolei tydzień później, w niedzielę 13 października, Kajakowy Eko Patrol sprzątać będzie Rzekę Płonia i Jezioro Dąbie.

Jak dołączyć do Kajakowego Eko Patrolu? Wystarczy być pełnoletnim i chcieć aktywnie włączyć się w akcję sprzątania. Sprawność fizyczna też się przyda, ponieważ po większość śmieci trzeba będzie wyjść na brzeg, gdzie wyrzuca je woda lub ludzie. Poza tym obowiązkowo wymagana jest pozytywna dawka energii i odrobina uśmiechu. O resztę zadba Stowarzyszenie Wywrotka, które zapewni kajaki, worki, rękawice oraz dobrą atmosferę. Na koniec każdej z akcji planowane jest również wspólne grillowanie jako podziękowanie dla uczestników sprzątania.

Na każdy Kajakowy Eko Patrol liczba uczestników jest mocno ograniczona i obowiązują zapisy:

06.10.2019 (sobota) – Wyspa Dębina

Start: 10:00 z ul. Grobla


13.10.2019 (niedziela) – Rzeka Płonia i Jezioro Dąbie

Start: 10:00 z Centrum Żeglarskiego, ul. Przestrzenna

Szczegółowe informacje publikowane będą na facebookowym profilu Stowarzyszenia Wywrotka.

Partnerem akcji jest REMONDIS Szczecin Sp. z o.o., która zapewnia bezpłatny odbiór zebranych odpadów.

Mecenat nad wydarzeniem objęło Miasto Szczecin.

Organizacja Kajakowego Eko Patrolu jest możliwa dzięki dofinansowaniu firmy Carlsberg Polska, właściciela min. Browaru Bosman, w ramach Programu InicjaTyWy.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz