Kolejne Kajakowe Eko Patrole wypłyną na Odrę!

Pierwszy Kajakowy Eko Patrol, który wypłynął na Odrę 24 sierpnia br. zebrał solidne żniwa. Pływając wokół Wyspy Grodzkiej i okolicach Szczecińskiej Wenecji udało się zebrać naprawdę pokaźną stertę śmieci. Dominowały oczywiście butelki, puszki i folie, ale były też opony, krzesła, drzwi, walizka a nawet kosiarka do trawy! To naprawdę niebywałe ile śmieci można wyłowić z Odry i co ludzie do niej wrzucają. Teraz planowane są kolejne takie akcje!

Organizatorem Kajakowych Eko Patroli jest szczecińskie Stowarzyszenia Wywrotka, które w ten sposób nie tylko zamierza sprawić, że Odra i inne okoliczne akweny będą czystsze, ale także chce uwrażliwić społeczeństwo na problem zaśmiecania wód przez ludzi.

W Kajakowym Eko Patrolu będzie mogła wziąć udział każda pełnoletnia osoba, która będzie chciała aktywnie włączyć się w akcję. Wystarczy pozytywna dawka energii i odrobina uśmiechu. Sprawność fizyczna też się przyda, ponieważ po większość śmieci trzeba będzie wyjść na często kamienisty brzeg, gdzie wyrzuca je woda lub ludzie. O resztę zadba Stowarzyszenie Wywrotka, które zapewni kajaki, worki, rękawice oraz dobrą atmosferę. Na koniec akcji planowane jest również wspólne grillowanie jako podziękowanie dla uczestników sprzątania.

Terminy najbliższych Eko Patroli:

7.09.2019 (sobota)

Miejsce: Dziewoklicz

Godzina wypłynięcia: 10:00

Orientacyjna godzina powrotu: 15:00

Cel: Wyspa Akademicka i okolice


15.09.2019 (niedziela)

Miejsce: ul. Grobla (na przeciwko stacji Orlen), Szczecin

Godzina wypłynięcia: 10:00

Orientacyjna godzina powrotu: 15:00

Cel: Wyspa Dębina i okolice

ILOŚĆ MIEJSC W KAŻDYM WYDARZENIU OGRANICZONA!


Szczegółowe informacje publikowane będą na facebookowym profilu Stowarzyszenia Wywrotka.

Partnerem akcji jest REMONDIS Szczecin Sp. z o.o., która zapewnia bezpłatny odbiór zebranych odpadów.

Mecenat nad wydarzeniem objęło Miasto Szczecin.

Organizacja Kajakowego Eko Patrolu jest możliwa dzięki dofinansowaniu firmy Carlsberg Polska, właściciela min. Browaru Bosman, w ramach Programu InicjaTyWy.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz