Komiksowy Zawrót Głowy

Komiksowy Zawrót Głowy, czyli wykład, warsztaty i giełda komiksu. Jednym słowem wszystko dla miłośników tej wyjątkowej formy literatury.

WYKŁAD
9 grudnia o godz. 18.00 w Promedia (al. Wojska Polskiego 2) odbędzie się wykład prof. Jerzego Szyłaka “Coś więcej, czegoś mniej. O kanonie powieści graficznych i komiksach poza tym kanonem” połączonym z promocją książki “Coś więcej, czegoś mniej. Poszukiwanie formuły powieści graficznej w komiksie 1832-2015”. Podczas spotkania będzie można nabyć książkę w promocyjnej cenie. Wstęp wolny.

WARSZTATY
10 grudnia w Promedia (al. Wojska Polskiego 2) odbędą się warsztaty tworzenia komiksu z Jackiem Frąsiem. Warsztaty skierowane są do osób od 13 roku życia. Górna granica wieku nie istnieje, zapraszamy wszystkich chętnych.

Warsztaty komiksowe mają na celu zająć się tematyką Szczecina w sposób przewrotny i nieoczywisty. Uczestnicy warsztatów będą musieli stworzyć komiks, w którym przekażą swoje odczucia, przygody, wiedzę lub po prostu wymyśloną historię dziejącą się w Szczecinie i opisującą w jakiś sposób to miasto. Wszystko jest dozwolone, nic nie jest zabronione. Nie trzeba umieć rysować, ale trzeba chcieć popracować głową. Mile widziany wstępny pomysł na krótki komiks (1-2 strony).
Warsztaty są darmowe, zapewniamy materiały plastyczne, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejszą rejestrację.

2 grupy warsztatowe:
1 w godz. 10.00 – 13.00 – zapisy tutaj: http://warsztatykomiksowe1.evenea.pl/
2 w godz. 14.00 – 17.00 – zapisy tutaj: http://warsztatykomiksowe2.evenea.pl/

Jacek Frąś – twórca komiksów, grafik, ilustracji i obrazów olejnych. Absolwent Wydziału Grafiki i Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Studiował także w Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Praktykował w Nowym Jorku, Tokio, Dubrowniku. Współpracował z wydawnictwami: Kultura Gniewu, Egmont, Zin-Zin Press, Viking. Jako rysownik komiksów w 2001 roku zdobył – jako jedyny Polak – prestiżową nagrodę PRIX ALPH-ART Jeunes Talents na festiwalu komiksów w Angouleme (Francja), za komiks pt.: "Kaczka", opowiadający o Powstaniu Warszawskim i Legendzie o Złotej Kaczce. Nagradzany wielokrotnie również w Polsce. Brał udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych.

GIEŁDA
10 grudnia w godz. 12.00-17.00 w pubie Exp (ul. Mariacka 26) odbędzie się giełda komiksów i spotkanie z Liga Superbohaterów.

AFTERPARTY!
Po giełdzie, o godz. 18.00, zapraszamy wraz z pubem Exp na afterparty. Zapraszamy wszystkich fanów i fanki szeroko rozumianej popkultury. Podczas afterparty można poznać ofertę i przedstawicieli stowarzyszenia POP-ART, a przede wszystkim spędzić wspólnie czas w miłej atmosferze.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz