Koncert legend polskiego rocka na Łasztowni

„Wolność kocham i rozumiem”, pod takim tytułem w niedzielę 2 czerwca odbędzie się koncert legend polskiego rocka. Wszystko to w związku z obchodami 30. rocznicy przemian ustrojowych w Polsce.

Na scenie pod Dźwigozaurami zagrają: Kobranocka, Chłopcy z Placu Broni, Tomek Lipiński oraz Sztywny Pal Azji. Wstęp wolny.

„Strefa Małej Wolnej Twórczości” dla najmłodszych

Działania dla dzieci na Wyspie Grodzkiej stanowić będą uzupełnienie dla koncertu pt. „Wolność kocham i rozumiem” i spowodują, iż całe wydarzenie stanie się atrakcyjną ofertą także dla osób, które tego dnia będą sprawować opiekę nad dziećmi. Rozszerzenie oferty koncertu o animacje dla dzieci nada całemu wydarzeniu rodzinny charakter, co doskonale wpisuje się w klimat spędzania niedzielnego (02 czerwca 2019 r.) rodzinnego popołudnia w przestrzeni miasta i obchodów dnia dziecka, także jako uzupełnienie tego święta.

Program:

15:00 – 19:00 – „Gry Morskie” (240 minut) – grupa wiekowa od 3 lat
15:00 – „Taneczne Patchworki” – warsztaty teatralno-muzyczne (45 minut) – grupa wiekowa od 3 lat
16:30 – „Bajkowe eksperymenty naukowe” – interaktywny spektakl (45 minut) – grupa wiekowa od 4 lat
17:30 – „Hop ku przygodzie” – spektakl sztuki cyrkowej dla dzieci (45 minut) – grupa wiekowa od 3 lat
18:30 – „Bio-eko-logiczne warsztaty” (45 minut) – grupa wiekowa od 3 lat

Szczegóły:

1. „Gry Morskie” – statki, wiązanie liny, wiązanie węzła, nauka alfabetu morsa – to tylko niektóre z zaplanowanych atrakcji w ramach działań animacyjnych pt. „Gry Morskie”. Przestrzeń przynależna do przystani jachtowej zostanie zaadoptowana do prowadzenia morskich animacji dla dzieci na świeżym powietrzu. Dominować będą interaktywne tablice, a nad bezpieczeństwem i dobrą zabawą czuwać będą profesjonalne wilki morskie. Animacje polegać będą przede wszystkim na pobudzaniu dziecięcej wyobraźni i motywacji do kreatywnego udziału w zabawie i zaangażowania co oczywiście tylko pozytywnie wpłynie na rozwój dziecka. W trakcie zabaw dla dzieci wykorzystane będą elementy warsztatu cyrkowego oraz aktorskiego.

2. „Taneczne Patchworki” – teatralno-taneczne warsztaty dla dzieci od 3 lat i ich opiekunów, które będą okazją do spotkania się małych dziewczynek i chłopców – odważnych i nieśmiałych, urodzonych mówców i upartych milczków, małych odkrywców. Dzieci będą obcować z muzyką, tańcem, rytmiką, a partnersko towarzyszyć im będą ich opiekunowie. Będzie wesoło, energicznie, optymistycznie, a przede wszystkim rozwijająco i rodzinnie.

3. „Bajkowe eksperymenty naukowe” – interaktywny spektakl dla dzieci o naukowo-magicznym charakterze. Razem z Panem Kleksem (bohaterem czasów, w których dokonywały się największe ustrojowe przemiany) w jego tajnym laboratorium dzieci przeprowadzoną eksperymenty, poznają wynalazki i techniczne nowinki, którymi Pan Kleks się otacza, bo jak wiadomo Pan Kleks przepada za niekonwencjonalnymi sposobami ulepszania, ale niekoniecznie upraszczania codzienności. Pan Kleks zabierze dzieci i ich opiekunów na technologiczne zaplecze swojej Akademii, gdzie wraz z szalonym Docentem i jego zwariowanym Asystentem będą mrozić, podpalać i teleportować. Będzie wesoło, naukowo i magicznie.

4. Performance sztuki cyrkowej dla dzieci „Hop ku przygodzie”. Jednoosobowy spektakl o pozornie nieistotnych, a jednak niesamowitych drobiazgach, o tym jak zwykły patyk staje się magiczną różdżką, a zwykła czerwona kulka nie pozwala przestać się śmiać. Na przygodę trzeba być uważnym i otwartym. Jeżeli nie dostrzeżemy jej w odpowiednim momencie, ucieknie i jak królik schowa się do swojej nory. Jedna z takich przygód czai się tuż za rogiem. Kamil Żongler zaprasza do swojego świata wirujących w powietrzu piłek, obręczy i maczug. Zobaczymy, dokąd zaprowadzi naszego bohatera jego psotny czerwony nosek i co może ukrywać się za z pozoru zwykłymi rzeczami. Jednoosobowy performing dla dzieci – mądry, magiczny przekazujący dobre wartości. Oparty na motywie wolności, miłości i ogólnie pojmowanego dobra. Stworzony w sposób zrozumiały zarówno dla dorosłych opiekunów jak i najmłodszych dzieci.

5. „Bio-eko-logiczne warsztaty” – to zajęcia edukacyjne podejmujące temat ekologii dla dzieci (od 4 lat) i ich opiekunów, których celem będzie rozwijanie u najmłodszych i wzmacnianie u ich opiekunów, świadomości, wrażliwości i poczucia odpowiedzialności za stan środowiska oraz wyrabianie zdrowych nawyków od najmłodszych lat. W trakcie zajęć animatorzy wraz z uczestnikami posadzą do zużytych słoików i puszek 150 sztuk sadzonek warzywnych (m.in. pomidorków koktajlowych i sałaty), które następnie będzie można zabrać do domu i wyhodować na parapecie lub balkonie.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz