Majówkowy Piknik nad Odrą

W dniach 12 — 13 maja 2018 r. Wały Chrobrego w Szczecinie wypełnią dziesiątki wystawców i dziesiątki tysięcy ludzi. Tu odbędzie się kolejny Piknik nad Odrą.

Od kilku lat Piknik nad Odrą jest produktem turystycznym samym w sobie. Równie bogaty program mają nieliczne imprezy targowe w Polsce. Zaletą Pikniku jest również atrakcyjna lokalizacja, w jednym z najbardziej malowniczych miejsc Szczecina – na Wałach Chrobrego. Blisko 50 tys. zwiedzających i 200 wystawców z Polski i z zagranicy.

Wydarzenia podczas Pikniku nad Odrą

Targi turystyczne MARKET TOUR
Jest to miejsce prezentacji i promocji atrakcji regionów turystycznych oraz oferty przedsiębiorców branży turystycznej.: biur podróży, hoteli, ośrodków wypoczynkowych, rekreacyjnych, sanatoryjnych oraz producentów i dystrybutorów sprzętu żeglarskiego, sportowo-turystycznego i wyposażenia hotelowo-gastronomicznego. Można też zapoznać się z ofertą transportu lotniczego, autobusowego i promowego.

Festiwal Smaków Food Trucków
Podobnie jak w poprzedniej edycji również w tym roku food trucki z całej Polski przyjadą do Szczecina, by zaserwować uczestnikom Pikniku nad Odrą pyszne i prawdziwe jedzenie! Będą m. in. burgery ze 100% wołowiny, przepyszne wrapy i złociste frytki belgijskie!

Piknikowe Smaki
Piknikowi towarzyszyć będą Targi Żywności i Produktów Ekologicznych ORGANIC. Jest to propozycja dla wszystkich zainteresowanych ekologicznymi i naturalnymi produktami oraz unikalnym rękodziełem. Odwiedzający będą mieli także okazję spróbować wyrobów z regionów m.in. Lubuskiego, Wielkopolskiego i Zachodniopomorskiego wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych, oraz lokalnych specjałów w ramach Alei Zachodniopomorskich Smaków.

Strefa browarów
Wielbicieli dobrego piwa z pewnością ucieszy obecność małych, regionalnych browarów, serwujących swoje wyroby w specjalnie przygotowanej Strefie Browarów podczas Minifestiwalu Piwa.

Festyn rodzinny
Piknik nad Odrą ma charakter wiosennego rodzinnego festynu, który oferuje atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. W tym roku ponowie powstaną place zabaw, wesołe miasteczko, scena z występami muzycznymi i pokazami tanecznymi oraz jarmark. Odwiedzający będą mogli wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami. Na stoiskach jarmarku każdy znajdzie coś dla siebie. Od przysmaków powstających na bazie naturalnych oryginalnych receptur, poprzez upominki na Dzień Mamy z całego wachlarza ofert biżuteryjnych, biokosmetyków, bądź mody inspirowanej folklorem, do zabawek z surowców naturalnych na Dzień Dziecka.

Piknikowa estrada
Na piknikowej scenie również nie zabraknie atrakcji. Zobaczymy występy wielu zespołów muzycznych – od folku, przez dixiland, szanty, afrosambę, piosenkę poetycką, aż po muzykę elektroniczną i rock. Artyści promować będą regiony z których przyjechali – pojawią się zespoły z różnych krańców Polski, ale i goście z zagranicy.

Program imprezy:

Sobota, 12 maja 2018

09:00 Rozpoczęcie Wielkiego Gotowania (centrum imprezy)
10:00 Otwarcie Pikniku nad Odrą  (scena główna)
10:00 – 23:00 Festiwal Smaków Food Trucków
10:05 – 11:00 Konkurs „Najlepsza  potrawa regionalna” – gotowanie na żywo (scena główna)
11:00 – 14:00 Występy sceniczne
11:00 – 19:00 Prezentacje ofertowe ramach Targów  Turystycznych Market Tour
11:00 – 23:00 Otwarcie Targów Żywności i Produktów  Ekologicznych Organic, Piknikowy Jarmark, Strefa Browarów, Wesołe Miasteczka.
14:00 – 14:30 Oficjalne Otwarcie Pikniku nad Odrą 2018 z udziałem przedstawicieli władz Regionu Partnerskiego – Brandenburgii, Przedstawicieli Miasta Szczecina i Województwa Zachodniopomorskiego oraz zaproszonych gości i organizatorów
14.30 – 15.00 Finał Wielkiego Gotowania – rozpoczęcie wydawania pierwszych porcji potrawy przez  przedstawicieli władz Regionu Partnerskiego Brandenburgii, zaproszonych gości i organizatorów.
14:30 – 23:00 Występy sceniczne
19:00 Wieczór Branżowy dla Wystawców Targów Turystycznych Market Tour – Udział przedstawicieli władz Regionu Partnerskiego – Brandenburgii, Przedstawicieli Miasta Szczecina i Województwa Zachodniopomorskiego oraz zaproszonych gości i organizatorów.
19:00 – 20:00 Rejs statkiem wycieczkowym po Odrze
20:30 Oficjalne przywitanie Gości
20:30 – 01:00 Rozpoczęcie części bankietowej

Niedziela, 13 maja 2018

11:00 Rozpoczęcie drugiego dnia Pikniku nad Odrą
11:00 – 18:00 Występy sceniczne
11:00 – 18:00 Prezentacje ofertowe ramach Targów  Turystycznych Market Tour
11:00 – 18:00 Targi Żywności i Produktów  Ekologicznych Organic, Piknikowy Jarmark, Strefa Browarów, Wesołe Miasteczka.
10:00 – 20:00 Festiwal Smaków Food Trucków
18:00 Zakończenie Pikniku nad Odrą

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz