Młode muzyczne talenty rodzą się w Szczecinie

21 i 22 października br. To będzie piątek i sobota. Koniecznie zapamiętajcie te daty. Bo wtedy, w Szczecinie, będą miały miejsce objawienia. Objawienia muzycznych talentów!

Tą taką Kasią z Heya nie stałam się natychmiast, od razu. – opowiadają o swoich początkach Kasia Nosowska i Paweł Krawczyk z zespołu Hey- W szczecińskiej piwnicy nagrywaliśmy piosenki na magnetofon typu Kasprzak i jedna z tych kaset, wysłana w odpowiednie miejsce zaowocowało tym, że nagraliśmy naszą pierwszą płytę. I to jest jedna z tych okazji. Bo To może być początek niezwykłej przygody.

Chcielibyśmy was zaprosi 22 października na wspaniały, jeżeli chodzi o zasoby artystyczne koncert. Wystąpi szczecińska formacja tsar, fantastyczne chłopaki. Wystąpi także Natalia Nykiel, Julia Marcel, Taco Hemingway, Sobota oraz my, Hey. Zapraszamy, musicie tam być.

Festiwal ma za zadanie wyłonić wykonawców najlepszej autorskiej twórczości – co też odróżnia FMT od innych konkursów i castingów, w których akceptuje się covery. Wielu z dotychczasowych uczestników festiwalu zgodnie stwierdziło, że szczeciński festiwal charakteryzuje się wyjątkową atmosferą.

Nagrodą dla zdobywcy Grand Prix festiwalu jest wydanie i promocja singla przez wytwórnię Kayax oraz bonusy finansowe ufundowane przez Szczecińską Agencję Artystyczną i Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Przesłuchania konkursowe odbędą się 21 października w szczecińskim Klubie Hormon. Weźmie w nich udział 10 wykonawców. Zwycięzcę poznamy dzień później 22 października br., podczas finałowego koncertu w Azoty Arenie.

Oto finałowa dziesiątka wybrana z ponad 500 nadesłanych zgłoszeń z całej Polski:

Anviled

Wrocław

ARTUR KRYVYCH

Kraków

atem

Toruń

CONFETTI

Warszawa

KOLORY

Mikołów

loTH

Wrocław

Ma

Szczecin

Mery Spolsky

Warszawa

ROMANTIC FELLAS

Kraków

Sztokholm

Bydgoszcz

Kto z nich zostanie wybranym najlepszym talentem? Przyjdźcie przekonać się o tym na koncert finałowy w Azoty Arena.

Bilety na koncert finałowy w cenie 40 zł można nabyć na stronie bilety.fm.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz