Narodowy Bieg Stulecia w Stolcu

11 listopada 2018 roku świętować będziemy na różne sposoby 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Świetną alternatywą byłoby uczczenie tego wyjątkowego święta na sportowo. Będzie to też okazja by uczcić pamięć jednego z najważniejszcyh ludzi w naszym kraju jakim był Józef Piłsudski oraz godnie uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez ukazanie wartości sportu, który może zjednoczyć wszystkich Polaków w drodze do osiągnięcia wspólnego celu.

Dlatego właśnie dnia 10.11.2018 r. Stowarzyszenie BiegamBoLubię Police organiuzje Bieg Niepodległości w Stolcu. Ta data została wybrana nie bez przyczyny – to właśnie 10 listopada 1918 r. świeżo uwolnionego z twierdzy magdeburskiej Józefa Piłsudskiego przywieziono specjalnym pociągiem z Berlina do Warszawy.  Jego przyjazd wywołał powszechny entuzjazm mieszkańców stolicy i tylko o jeden dzień wyprzedził wiadomość o tym, że w okolicach Compiegne delegacja rządu niemieckiego podpisała zawieszenie broni, które kończyło działania bojowe I wojny światowej.

123 lata zaborów i 100 lat upamiętnienia odzyskania niepodległości sprawia, że łączymy historię i pokolenia. O godzinie 11:11 na wystrzał armaty wystartuje bieg główny, a w nim równo 223 uczestników, którzy zmierzą się z dystansem 5 km. Tuż przed startem wszyscy zawodnicy, kibice i rodziny wspólnie wyśpiewają hymn Polski. Będziemy spoglądać na naszych 223 uczestników, jak na herosów z opowieści, jak na bohaterów wojennych, jak na olimpijczyków reprezentujących nasz kraj. Ujrzymy biegaczy stojących w białych koszulkach z godłem polski na piersi, biorących udział w tym wydarzeniu nie tylko ze względu na swoją pasję, lecz przede wszystkim z ogromnej chęci uczczenia tak ważnego dla nas Polaków święta – Święta Niepodległości.

To jeszcze nie wszystko co czeka naszych śmiałków oraz kibiców. Przed biegiem głównym odbędą się ceremonie wojskowe i militarne stowarzyszeń mieszczących się w Powiecie Polickim. Ujrzą oni poraz pierwszy na własne oczy imprezę, która zostanie stworzona z dumą, pasją, wielkim zaangażowaniem oraz ciężką pracą a przy tym niespotykanie piękną oprawą, podczas której niejednokrotnie pojawi się łza – łza radości spowodowana patriotyczną aurą, gdzie dreszcze wywołane emocjami będą towarzyszyć wszystkim uczestnikom już od rozpoczęcia działań związanych z imprezą: zapisami, informacjami medialnymi, plakatami promującymi imprezę.

Nie tylko zawodnicy biorący udział w biegu będą świętować ten dzień, bo podczas gdy biegacze będą na trasie biegu, dla kibiców i rodzin zawodników przewidujemy moc atrakcji m.in. pokazy grup militarnych i Wojska Polskiego. Przed samym pałacem będziemy mogli również zauważyć motywy umiłowania i pilęgnowania narodowej tradycji, kultury czy języka polskiego. Zawodnicy i kibice będą mogli wziąć udział w akcji imprezy "Paczka dla kombatanta". Impreza zostanie oparta na poczuciu więzi społecznej, wspólnoty kulturowej oraz solidarności z własnym narodem i społeczeństwem.

Przy lini mety tętniący tłum ludzi, fotografowie oraz media z niecierpliwością oczekując na zawodników, zauważą oddalonych o 123 metry (123 lata zaborów) wolontariuszy, którzy będą wręczać każdemu z zawodnikowi flagę polski. Każdy z nich w pięknych barwach, na sportowo trzymając flagę, z widocznym orłem na koszulce stanie się jedym z unikatowych biegaczy biorących udział w tak prestiżowej imprezie upamiętniającej odzyskanie niepodległości.

To będzie pasja, to będzie duma, to będzie łza, to będzie historia.

My tworzymy historię!

Program

godz. 9:00 – 10:30   Otwarcie biura zawodów

godz. 10:00             Biegam – Pamiętam (bieg przedszkolaków i klas 1-3)

godz. 10:50             Rozgrzewka (ZUMBA Z ADĄ)

godz. 11:05             ŚPIEW BIEGACZY – HYMN POLSKI

godz. 11:11             START BIEG GŁÓWNY 5km

godz. 12:30             Dekoracje

 

Pakiet startowy

W ramach opłaty startowej każdy uczestnik Biegu otrzymuje pakiet startowy, zawierający m. in.: koszulkę biegu, flagę Polski, numer startowy, chip pomiarowy, poczęstunek na mecie. Wszyscy uczestnicy otrzymają na mecie także pamiątkowe medale.

Trasa

Samochody parkować będziemożna przy czołgu, jeden przy drugim,aby wszyscy się zmieścili. Trasa biegu, bardzo płaska i urocza jak jesień tego roku. Przy każdym kilometrze czekać będą wolontariusze z flagami. Bedzie można im podziękować przybijając 5-tkę i lecieć dalej. Dokładnie 123 metry przed metą otrzymacie swoją flagę, z którą dobiegniecie do mety.

Podstawowe informacje

Data: Start: 10.11.2018 (sobota), Godzina 11:11
Miejsce: Boisko sportowe, Stolec (powiat policki)
Opłaty:

  • do 31 października – 50 zł (pakiet z koszulką)
  • od 1 listopada – 60 zł (pakiet bez koszulki)

Limit uczestników: 223 osoby
Regulamin i zapisy: www.biegambolubiepolice.pl

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz