NCDC Business Race – jedyny taki bieg sztafetowy

NCDC Business Race to jedyny taki bieg sztafetowy, bo pozwala pracownikom na lepszą integracje a także umożliwia zdrową, sportową  rywalizację z na co dzień konkurującymi ze sobą firmami. Wszystko oczywiście w duchu sportu i dobrej zabawy. 9 czerwca 2018 r. bieg ten odbędzie się już po raz czwarty.

Od  kilku  lat  bieganie  w  Polsce  cieszy  się  coraz  większą  popularnością.  Biegają  ludzie  w każdym  wieku,  niezależnie  od  wykształcenia,  zawodu  czy  miejsca  zamieszkania.  Nic dziwnego, iż firmy odkryły w bieganiu sposób  na integrację pracowników oraz budowanie swojego wizerunku jako firmy dbającej o zdrowie i kondycję fizyczną swoich pracowników.  Jednak w porównaniu do krajów zachodnich ciągle jeszcze mamy ogromne pole do popisu. Idealnym  przykładem  jest  Dania,  licząca  niespełna  5,5  miliona  mieszkańców  –  w organizowanym  tam  od  lat  biegu  sztafet  firmowych  DHL  RUN  bierze  udział  41  tysięcy sztafet firmowych (150 tysięcy osób). Biegi trwają tam przez cały tydzień od poniedziałku do piątku, część osób, która nie biegnie – kibicuje. Po biegu wszyscy wspólnie integrują się na pikniku. DHL Run ma już w Danii 30 letnią tradycję. 

Pomysł  tej  formy  integracji  postanowił  wdrożyć  w  Szczecinie  Paweł  Finkielman, właściciel firmy NCDC  S.A., obywatel Danii, prowadzący swoją firmę w Polsce.  Bieganie indywidulane pozwala zadbać nie tylko o kondycję fizyczną, ale również psychiczną. Z kolei bieganie z kimś daje poczucie wspólnoty. Te wszystkie rzeczy są bardzo przydatne w pracy. Bieganie przynosi same korzyści – mówi Paweł Finkielman, sam wielki miłośnik biegania.

W  sportowej  rywalizacji  i  zabawie  NCDC  Business  Race  udział  mogą  brać czteroosobowe zespoły. Każdy członek zespołu w ramach biegu ma do pokonania dystans 4 km po ścieżkach Parku Kasprowicza.  Zachęcamy do udziału również początkujących biegaczy, gdyż w naszym biegu nie czas pokonania  trasy  jest  najważniejszy  ale  dobra  zabawa  i  integracja  zespołu.  Celem jest   też zachęcić ludzi do regularnego biegania i zdrowego trybu życia.  Jak co roku NCDC Business Race jest połączony z piknikiem. Nawiązywanie relacji pomiędzy  pracownikami  nie  musi  odbywać  się  jedynie  w  czterech  ścianach  biur,  warto poznawać  się  bliżej  także  poza  miejscem  pracy  w  mniej  formalnej  atmosferze.  Dlatego postanowiliśmy zorganizować wydarzenie, łączące ducha sportowej rywalizacji z integracją i dobrą zabawą.

W tym roku będzie to już 4 edycja biegu NCDC Business Race, w 2016 roku wzięło udział 125 sztafet z ponad 100 firm, natomiast w roku 2017 wystartowało już 228 sztafet. Swoje  uczestnictwo  w  biegu  można  zgłaszać  na  stronie  www.ncdcbusinessrace.pl wypełniając formularz zgłoszeniowy.

Pomysłodawcą i głównym sponsorem NCDC Business Race jest firma NCDC S.A. (Nordic Consulting & Development Company), specjalizująca się w  produkcji  rozwiązań  informatycznych  dla  branży  ubezpieczeniowej.  Na  szczecińskim rynku  firma  działa  od  2002  roku.  Obecnie  zatrudnia  ponad  100  osób,  pracujących  w Szczecinie  oraz  w  oddziale  w  Koszalinie.  Organizatorem  wykonawczym  jest  zespół  Run Expert wraz ze Stowarzyszeniem K2 Partners, czyli ekipa która organizuje między innymi 38. PKO Półmaraton Szczecin, Bieg na K2 czy też Pyrzycką Szybką Dychę Backer OBR oraz 3 dotychczasowe edycje NCDC Business Race, zatem organizacja na najwyższym poziomie i dobra zabawa jest zapewniona w ramach pakietu startowego

A sztafeta wyglądała w 2016 roku:

Wyjątkowe medale i koszulki NCDC Business Race 2018

Każdy uczestnik sztafety otrzyma wyjątkowy medal, który po złączeniu z medalami pozostałych członków sztafety stworzy wyjątkową całość, bo w końcu najważniejszy jest duch zespołu.

Ponad to każdy z uczestników sztafety otrzyma w pakiecie startowym pamiątkową koszulkę techniczną z logo swojej firmy na plecach.

Więcej informacji oraz rejestracja w zawodach na stronie www.ncdcbusinessrace.pl

Foto: Dulny Foto

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz