Noc spadających gwiazd w Parku Kasprowicza

W piątkową noc, 12 sierpnia odbędzie się III edycja wspólnych obserwacji najbardziej słynnego roju meteorów na świecie pod egidą Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii w Szczecinie. Impreza odbędzie się na Psiej Polanie w Parku Kasprowicza i nie ograniczy się tylko do oczekiwania na spadające gwiazdy.

Wieczór rozpocznie się już ok. 21.00 od wypatrywania pierwszych oznak ciemnego nieba. W miarę zapadania zmroku będzie można dokonać obserwacji Księżyca i jasnych obiektów tzw. głębokiego nieba. Do tego celu uruchomione zostaną teleskopy do obserwacji wizualnych, w tym Sowa – jeden z największych amatorskich teleskopów w Polsce! Wspomniane obiekty będziemy również udostępniać na ekranie projektora. Zaprezentowane zostaną również filmy edukacyjne o astronomii, chętni będą mogli wziąć udział w prezentacji gwiazdozbiorów, nie na ekranie komputera, ale pod prawdziwym niebem!

Atrakcje wieczoru w pigułce:
– obserwacje meteorów
– obserwacje Księżyca i gromad gwiazd
– filmy o astronomii
– projekcja obiektów na ekranie projektora
– prezentacje gwiazdozbiorów

Do obserwacji meteorów nie jest potrzebny żaden sprzęt optyczny. Warto wyposażyć się w ciepłe ubranie oraz leżak lub koc. W ten sposób najłatwiej i najprzyjemniej można dostrzec spadające gwiazdy.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz