Pekao Szczecin Open czyli połączenie światowego tenisa, biznesu i rozrywki

To już 26. edycja turnieju Pekao Szczecin Open, czyli najstarszej i największej zawodowej imprezy tenisowej w Polsce. Odbędzie się – podobnie jak dwadzieścia pięć poprzednich – na ziemnych kortach przy al. Wojska Polskiego 127 w Szczecinie. Turniej główny, który poprzedzą eliminacje (8-10 września), tym razem zostanie rozegrany w dniach 10-16 września 2018.

Kto zagra?

Hiszpanie Guillermo Garcia-Lopez (69. w rankingu ATP World Tour) i Roberto Carballes-Baena (89.) otwierają listę zgłoszeń do 26. edycji challengera ATP – Pekao Szczecin Open (z pulą nagród 175 tys. dol.). Największy i najstarszy turniej turniej tenisistów w Polsce odbędzie się w dniach 10-16 września na kortach ziemnych w Szczecinie.

Warto przypomnieć, że w 25-letniej historii Pekao Szczecin Open ani razu nie zdołał na obiekcie przy Al. Wojska Polskiego 127 triumfować żaden hiszpański gracz, choć pojawiło się tam ich wielu, w tym m.in.: Juan Carlos Ferrero, David Ferrer, Nicolas Almagro, Alex Corretja, Carlos Costa, Albert Montanes, David Sanchez, Sergi Bruguera, Alex Mantilla, Pablo Carrena-Busta czy Alberto Martin.

– Wiadomo, że do rozpoczęcia tegorocznego Pekao Szczecin Open zostały trzy tygodnie, więc ostateczny skład może się jeszcze zmienić, ale trudno zapomnieć o „hiszpańskiej klątwie”. Stała się jedna z wizytówek naszej imprezy, bo nie ma chyba drugiego turnieju rozgrywanego na mączce ceglanej, którego nie wygrał żaden z Hiszpanów, bo przecież wiadomo, ze oni specjalizują się w grze na „ziemi” – powiedział dyrektor turnieju Krzysztof Bobala.

Na oficjalnej, już zamkniętej, liście zgłoszeń znaleźć można także nazwisko innego świetnego Hiszpana Tommy'ego Robredo, który po poważnych problemach zdrowotnych próbuje wrócić do czołówki rankingu ATP World Tur, w którym jest obecnie sklasyfikowany na 193. pozycji.

Tradycyjnie już mocna jest ekipa Włochów w osobach: Paolo Lorenziego (94. ATP), Lorenzo Sonego (117.), Simone Bolelliego (144.), Gianluigiego Quinziego (163.), Andrei Arnaboldiego (180.) i Matteo Donatiego (183.).

Do Szczecina zamierzają też przyjechać m.in. Estończyk Jurgen Zopp (97.), Boliwijczyk Hugo Dellien (105.), Argentyńczycy Federico Delbonis (111.) i Guido Andreozzi (118.), Brazylijczyk Thiago Monteiro (119.), Duńczyk Casper Ruud (143.) czy Niemiec Dustin Brown (223.), triumfator Pekao Szczecin Open 2014 w singlu i deblu.

Dzikie karty w tegorocznej edycji otrzymali m.in. Maciej Rajski, Karol Drzewiecki i Nicolas Almagro.

Turniej artystów

Tenisowy Turniej Artystów "SEC Open" od lat przyciąga na szczeciński obiekt znakomitości sceny oraz estrady, a jak się okazuje, także kortu. Emocje ogromne, zaangażowanie jak u zawodowców, ale czas na zabawę i żarty też się znajdzie. Tak w skrócie wyglądają trzy dni na kortach , podczas których aktorzy, muzycy i satyrycy uganiją się za tenisową piłeczką. Wszystko wieńczy wielki finał, rozgrywany w niedzielę, tuż przed decydującym meczem Pekao Szczecin Open. W roku ubiegłym po raz kolejny z rzędu najleprzy okazał się Jacek "Mezo" Mejer.

W tym roku zagrają:

Panie:

Małgorzata Pieńkowska Małgorzata Czyżycka
Urszula Dudziak Anna Guzik
Katarzyna Chrzanowska Ewa Sawka
Maria Boryszkowska  

Panowie:

Piotr Skarga Dariusz Kamys Marek Kościkiewicz
Tomasz Stockinger Łukasz Pietsch Mariusz Kałamaga
Henryk Sawka Wojciech Kamiński Leszek Malinowski
Krzysztof Wakuliński Maurycy Polaski Paweł Orleański
Tomek Jachimek Radek Bielecki Michał Milowicz
Tomek Bednarek Przemek SASZA Żejmo Piotr Gąsowski

Foto: materiały organizatora

Wydarzenia towarzyszące

Pekao Kids Day – środa 12 września

To wydarzenie, które od lat ściąga na korty rzeszę najmłodszych. Mają niepowtarzalną okazję do zmierzenia się z uczestnikami turnieju głównego. W tym roku na dzieci czekają wyjątkowe trakcje, w tym między innymi turniej szkółek tenisowych, wspólne oglądanie meczu na korcie centralnym, ciekawe spotkania i dużo sportowych emocji. Swoje umiejętności na kortach zaprezentują także uczestnicy programu "Droga do Pekao Szczecin Open".


Invest In Szczecin Tournament – czwartek 14 września

Tenisowy turniej dla przedsiębiorców o Puchar Prezydenta Miasta Szczecina (obowiązują specjalne zaproszenia).


Tenisowy Turniej VIP "Lexus Open" – piatek, sobota, 14-15 września

Rozgrywki w formule "lucky doubles" to okazja na zobaczenie w akcji znakomitych osobistości, które często przyczyniają się do sukcesu szczecińskiego challengera. Impreza rozpocznie się w piątek ok, godz. 13, kiedy w VIP Tennis Clubie losowane są turniejowe pary deblowe. Turniej ma charakter prestiżowy – do udziału uprawniają imienne zaproszenia. Rozgrywki prowazone są zazwyczaj w formie rywalizacji tie-breakowej. Pary mierzą się w meczach grupowych (do dwóch wygranych tie-breaków), a najleosze kwalifkują się do półfinałów. W minionych edycjach udział brali nie tylko przedstawiciele sponsorów turnieju, ale też politycy i sportowcy. Rodzaje rozgrywek: debel męski, gra mieszana.


Head for Stringers – sobota, 15 września

Profesjonalne szkolenie z naciągania i tuningu rakiet tenisowych.


Somewhere Over The Rainbow – sobota 15 września

Warsztaty gry na ukulele.


Koncerty

Turniej Pekao Szczecin Open to nie tylko wielkie emocje sportowe, ale także niezapomniane doznania muzyczne. Serdecznie zapraszamy na koncerty, które będą rozpoczynać się około godziny 21. W tym roku w ramach Tennis Music Festivalu wystąpią następujący artyści:

Poniedziałek – DiValdi

DiValdi to duet, dla którego muzyka jest obrazem świata. Zapisem uczuć, emocji i pragnień.
Radością dla duszy i jedyną zmysłową przyjemnością, pozbawioną znamion grzechu. Pomimo różnych osobowości i widoków z okien, na scenie tworzą zgraną całość. Wiedzą, dokąd wiedzie ich muzyka i w związku z tym, że nie są samolubni, chcą Was zaprosić na wspólne podróże po dźwiękach! Razem z ‘wiosłem’ Valdiego i głosem Divy dopłyniecie do najgłębszych zakamarków Waszej wyobraźni.

Wtorek – Oho!Koko

Grają razem od 2010 roku, doświadczenie sceniczne i popularność zdobywali m.in. w IV edycji talent show „Must Be The Music”. Występowali na scenach polskich i zagranicznych, m.in. na festiwalu Woodstock Ukraine, w ramach Summer Sound Project (Chorwacja), w SO36 (Berlin), na festiwalu FiSH (Rostock), w Europarlamencie (Bruksela). Są laureatami festiwali: Fama, Emergenza, Grand Prix FMT oraz Kortofest.  Laureaci eliminacji do Pol’and’Rock Festival 2018 – największego polskiego festiwalu muzycznego.

Środa – Andrzej Sikorowski i Jacek Królik

Jacek Królik – gitarzysta, muzyk sesyjny i kompozytor. Współtworzył takie zespoły jak: Chłopcy z Placu Broni, Lombard, Tilt, Funk de Nite. Współpracował z największymi artystami polskiej sceny muzycznej, m.in. z Justyną Steczkowską, Grzegorzem Ciechowskim, Urszulą, Renatą Przemyk, Edytą Górniak, Janem Kantym Pawluśkiewiczem, Anną Treter, Krystyną Stańko, Adamem Sztabą, Ewą Bem i Robertem Chojnackim. Od 1997 r. na stałe współpracuje z Grzegorzem Turnauem. Jest współzałożycielem zespołu Brathanki i współautorem największych sukcesów grupy.

Andrzej Sikorowski – autor piosenek, wokalista, gitarzysta, lider Grupy Pod Budą i twórca większości jej piosenek. Napisał kilkaset utworów, nagranych na kilkunastu płytach złotych i platynowych. Dał wiele koncertów w kraju, a także dla rodaków w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Belgii, Holandii, Szwecji, Anglii. Współpracuje również z innymi wykonawcami, m.in. z Marylą Rodowicz i Grzegorzem Turnauem („Pasjans na dwóch”).

Czwartek – The Ears

The Ears to połączenie muzyki alternatywnej, jazzowej i rockowej. To muzyka, w której ważne jest słowo, brzmienie i emocje, będące wspólnym mianownikiem naszego życia. Zespół powstał z potrzeby zinterpretowania na nowo klasyków piosenki aktorskiej m.in. Agnieszki Osieckiej czy Juliana Tuwima, co szybko przerodziło się w stworzenie autorskiego materiału. Koncerty The Ears to żywiołowość i pełne spektrum doznawanych emocji. Wokalistką jest charyzmatyczna Marta Uszko, aktorka Teatru Polskiego w Szczecinie. Zespół tworzą znakomici muzycy z jazzowym rodowodem: Tomasz Licak (sax, klarnet basowy), Michał Starkiewicz (gitara), tworzący na co dzień formację The Beat Freaks oraz Maciej Wróbel, znany z autorskiego projektu „Wróbel”.

Sobota – Dorrey Lin Lyles & White Trash Allstars

Artystka ze Stanów Zjednoczonych przygodę z muzyką rozpoczęła od gospel.  Jej wyjątkowy projekt znakomicie łączy wspomniany gospel, blues, soul oraz jazz i gwarantuje słuchaczom wspaniałe doznania muzyczne. Dorrey Lin Lyles miała przyjemność występować w nowojorskim Carnegie Hall u boku Jamesa Ingrama, Oleta Adamsa, Peabo Brysona i Melissy Manchester. W karierze spróbowała sił także w musicalach. Muzycy, którzy towarzyszą jej podczas projektu Dorrey Lin Lyles & White Trash Allstars to również znakomici i rozpoznawalni w Europie artyści. Grupa ma za sobą udział w dużych festiwalach, między innymi w Hiszpanii, Francji czy USA.

 
Bilety

W tym roku organizatorzy postanowili utrzymać ceny biletów z 2017 r. i nie zdecydowali się na żadne podwyżki w tym zakresie. Cena całodniowego biletu normalnego waha się od 30 do 50 złotych, zależnie od dnia i rozgrywanej aktualnie fazy turnieju. Wejściówki ulgowe są o połowę tańsze. Bardzo korzystną opcją jest natomiast karnet, który gwarantuje wstęp na wszystkie turniejowe mecze. Jego cena w przedsprzedaży wynosi 120 (normalny) lub nawet 70 (ulgowy) złotych.

Bilety i karnety upoważniają do wejścia na wszystkie mecze Pekao Szczecin Open 2018 w danym dniu (bilety) lub przez okres turnieju (karnety). Miejsca na korcie centralnym są numerowane. Ulgi przysługują dzieciom, młodzieży szkolnej i studentom (za okazaniem ważnej legitymacji) oraz emerytom i rencistom. Dzieci do lat 7 mają wstęp wolny (bez gwarancji miejsca siedzącego).

Bilety i karty (obowiązują w danym dniu)*

dzień tygodnia bilet normalny bilet ulgowy karta biznesowa VIP TC
Poniedziałek, 10.09 30 zł 15 zł 350 zł
Wtorek, 11.09 30 zł 15 zł 350 zł
Środa, 12.09 30 zł 15 zł 350 zł
Czwartek, 13.09 30 zł 15 zł 450 zł
Piątek, 14.09 40 zł 20 zł 450 zł
Sobota, 15.09 50 zł 25 zł 600 zł
Niedziela, 16.09 50 zł 25 zł 600 zł

* Cennik dotyczy wejściówek kupowanych przez serwis abilet.pl. Bilety nabywane w kasie turniejowej będą kosztować o 5 złotych więcej. 

Karnet normalny:

 • ważny przez cały turniej,
 • cena: 150 zł (w przedsprzedaży do 9 września: 120 zł)

Karnet ulgowy:

 • ważny przez cały turniej,
 • dla dzieci, młodzieży szkolnej i studentów za okazaniem legitymacji oraz dla emerytów i rencistów
 • cena: 80 zł (w przedsprzedaży do 9 września: 70 zł)

Karnet biznesowy:

 • ważny przez cały turniej
 • zapewnia miejsce na trybunie VIP obsługiwanej przez hostessy
 • cena: 500 zł (w przedsprzedaży do 9 września: 439 zł)

Karnet biznesowy VIP TC:

 • ważny przez cały turniej
 • zapewnia miejsce na trybunie VIP obsługiwanej przez hostessy
 • zapewnia wstęp do VIP Tennis Club – ekskluzywnego miejsca dla Sponsorów i Gości turnieju z cateringiem i napojami
 • zawiera jednoosobowe zaproszenie na bankiet, który odbędzie się 14 września
 • cena: 1200 zł(w przedsprzedaży do 9 września: 1000 zł)

Wszystkie podane ceny są cenami brutto i zawierają podatek VAT.


Sprzedaż w punktach Abilet na terenie Szczecina:

 • Arena Szczecin Operator Sp. z o. o. Władysława Szafera 3/5/7
 • Biuro Turystyczne Magellan, My Travel Szczecin Kaszubska 60 / tel. 91 433 45 22
 • MILENIUM ZAKŁADY BUKMACHERSKIE Szczecin ul. Rydla 52 / tel. 797 992 056
 • MILENIUM ZAKŁADY BUKMACHERSKIE Szczecin ul. Krzywoustego 56/2 / tel. 797 992 059
 • Zdrowa Przystań Monte Casino 2/2 / tel. 791 585 157
 • 1000 Miast Biuro Podróży (PKS) pl. Grodnicki 1 / tel. 91 489 38 77

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz