Piwny Szczecin – rusza pierwsza edycja nowej trasy spaceru miejskiego

Przed nami kolejna odsłona spaceru miejskiego. Tym razem poznawaniu ciekawych historii i miejsc będą towarzyszyć szczecińskie browary, a wycieczka będzie połączona z degustacją piwa. To gradka dla miłośników tego trunku. Ale trzeba się spieszyć, bo miejsc jest tylko 35.

Skąd wzięła się nazwa piwnica, czy też samo słowo piwo? Jak piwo potrafiło wpływać na życie, a nawet przebieg bitew? Dlaczego doszło do buntu piwnego w Szczecinie? Co łączy piwo z chlebem? W jaki sposób piwo ratowało życie? Czy mitologiczny gryf ma swoje początki w tych samych stronach co… piwo?

Te i wiele innych ciekawych historii i historyjek związanych z dziejami i zabytkami Grodu Gryfa przybliżymy na szlaku tematycznym Piwny Szczecin. Podczas spaceru nie zabraknie również legend związanych z miastem, jak i poszczególnymi miejscami oraz dziejami Szczecina. Miasta pełnego fascynujących opowieści…

Spacer tradycyjnie rozpocznie się w najbliższą sobotę (22.06.) o godz. 11.00 i potrwa około 3 godzin. Bezpłatne bilety można odbierać w Centrum Informacji Turystycznej przy pl. Żołnierza 20 (szklany budynek w Alei Kwiatowej) w piątek. Liczba uczestników spaceru jest ograniczona.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz