Pobiegnij dla zabawy, pomóż na serio

Nie każdy ma tyle siły i na tyle dobrą kontycję by przebiec maraton. Każdy jednak może poczuć namiastkę tego biegu startując w  happeningu biegowym Fun Run na dystansie 1/10 maratonu czyli 4,2 km, który towarzyszy trzeciej edycji MAratonu Szczecińskiemu. Dystans ten będzie można pokonać biegiem lub marszem Nordic Walking. Okazję do startu będą mieli także przedszkolaki, które będą mogły wystartować w biegu Fun Kids Run na dystansie 195 metrów.

Co ważne, 5 zł z każdej opłaty startowej w biegach Fun Kids Run i Fun Run zostanie przeznaczone na cel charytatywny, a dokładnie na wsparcie terapii 5-letniego Kajetana Majewskiego ze Szczecina, u którego zdiagnozowano autyzm.

Kajtuś jest podopiecznym fundacji AVALON (KRS 0000270809), ma 5 lat, od 3 lat jest poddawany terapii i ciężko pracuje, by pokonać ograniczenia i zaburzenia, jakie niesie ze sobą spektrum autyzmu. Mama Kajtka to dzielna osoba, której nie brak ani sił, ani tym bardziej chęci, potrzebuje jednak wsparcia finansowego, aby nie przerwać terapii syna. Autyzm, bez specjalistycznej i kosztownej terapii, nie pozwala na rozwój, wyklucza ze społeczeństwa, skazuje na samotność, odrzucenie, nieporadność. Rehabilitacja musi być systematyczna, różnorodna i prowadzona jednocześnie wielokierunkowo, czyli np. logopedia, terapia sensoryczna, muzykoterapia, hipoterapia. Miesięczne wydatki sięgają 1500 zł. Zajęcia ze specjalistami, nieprzerwana terapia oraz codzienna praca w domu to jedyna szansa dla Kajtusia na samodzielność. Brak dostępu do terapii to zatrzymanie się rozwoju Kajetana, a nawet cofanie się i zanik już opanowanych umiejętności, to uzależnienie go na zawsze od opieki osób trzecich. Mama Kajtka jest wdzięczna za każdą, najmniejszą nawet pomoc finansową.

Każdy, kto chciałby wesprzeć Kajtka i jego mamę nie tylko za pomocą 5 zł z opłaty startowej, będzie miał taką możliwość – w czasie trwania 3. Maratonu Szczecińskiego SANPROBI i biegów towarzyszących prowadzona będzie zbiórka do puszki, na pomoc dla Kajtka.
Pieniądze można też przekazywać bezpośrednio na konto fundacji AVALON z dopiskiem MAJEWSKI i numerem 2964 (nr konta: 62 16 00 1286 0003 0031 8642 6001).

Więcej o Kajtku i jego zmaganiach z autyzmem znajdziesz na facebooku i stronie http://majewskikajetan.pl/

Medale

Podstawowe informacje na temat Fun Run / Kids Fun Run

Data: 25.06.2017 (niedziela), Godzina 10:00 (Fun Run), Godz. 11:00 (Kids Fun Run)
Miejsce: Start/Meta: Szczecin, Azoty Arena
Opłaty: 25 zł
Zapisy: <<< KLIKNIJ TU >>>
Regulamin: <<< KLIKNIJ TU >>>
Organizator: Ruchowa Akademia Zdrowia
Oficjalna strona www: www.maratonszczecinski.pl

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz