Projekt 21 – nowa gra miejska jakiej dotąd nie było!

22 marca ruszyły zapisy do nowej gry miejskiej Projekt 21, która ma na celu pokazanie mniej lub bardziej znanych atrakcyjnych miejsc Szczecina. Udział w niej będzie można wziąć biegając, chodząc z kijkami Nordic Walking lub po prostu spacerując po 21 trasach, po których w wirtualny sposób oprowadzać będą wyjątkowi przewodnicy…

Projekt 21 powstał z myślą o mieszkańcach Szczecina i okolic. Głównym celem zabawy jest zachęcanie do codziennej aktywności zarówno biegowej jak i spacerowej a przy okazji odkrywanie na nowo zakątków Szczecina oraz poznanie ciekawych historii związanych z tymi miejscami.

Jak już wspomnieliśmy, do pokonania jest 21 tras znajdujących się na terenie Miasta Szczecina. Każda trasa rozpoczyna się w innym punkcie lokalizacyjnym, do którego przypisana jest ciekawostka opracowana/przygotowana przez szczecińskich autorów powieści kryminalno-sensacyjnych Marka Stelara i Leszka Hermana, którzy wcielają się w rolę wirtualnych przewodników. Fani twórczości tych panów zapewne mogą się domyślać, że uczestnictwo w zabawie będzie znakomitą okazją do poznania historii czy legend o miejscach, które być może mijają codziennie nic o nich nie wiedząc. Z kolei dla miłośników Szczecina i jego tajemnic może być to wspaniały powód do rozpoczęcia aktywności fizycznej.

Zasady gry

Do Projektu 21 można dołączyć w każdej chwili dzięki aplikacji Activy, za pomocą której rejestrowane będą poszczególne trasy oraz przekazywane będą historie przekazywane przez przewodników. Na uczestników czekają trasy o łącznej długości ok. 105 km w różnych częściach Szczecina. Każda z tras będzie długości co najmniej 5 km. Czas na ukończenie wszystkich 21 tras każdy uczestnik ma do końca 2021 r. Za ukończenie całego projektu, każdy z uczestników otrzyma wyjątkową, odlewaną statuetkę.

Koszt i zapisy

Koszt uczestnictwa w Projekcie 21 wynosi 99 zł. Szczegółowy regulamin, dodatkowe informacje oraz zapisy prowadzone są na stronie www.projekt21.com.pl.

Projekt 21 to kolejna po Biegowej Ekspedycji na K2 tego typu propozycja Stowarzyszenia K2 Partners,  która łączy ze sobą zabawę i aktywność ruchową promując przy tym nasze piękne i ciekawe miasto.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz