Przez park na bosaka… do teatru

W niedzielę, 8 listopada w namiocie tymczasowej siedziby Opery na Zamku odbędzie się przedstawienie teatralne "Przez park na bosaka", w którym główne rolę grają doskonale znani także ze szklanych ekranów, Marta Żmuda-Trzebiatowska oraz Kamil Kula.

Przedstawienie opowiada historię małżeństwa Corie i Paula z sześciodniowym stażem. Siódmego dnia, bynajmniej nie odpoczywają, tylko wprowadzają się do swojego pierwszego wspólnego gniazdka, które jak się później okazuje jest dalekie od ideału. Zima jest pierwszym źródłem nadciągających problemów młodego małżeństwa. Okazuje się bowiem, że kaloryfer w mieszkaniu jest zimny, jak zimne nóżki, a nóżki są zimne, ponieważ w suficie jest dziura, wielkości szybu windy towarowej. Tyle, że windy przecież nie ma!

Na dodatek w takich okolicznościach okazuje się, że nie wszystko wygląda tak różowo. On jest rozważny, ona romantyczna. On odpowiedzialny, jak na prawnika przystało, ona uroczo naiwna, bez specjalnie skonkretyzowanych planów na, bez wątpienia radosną, przyszłość. I kiedy spada temperatura napięcia po małżeńskiej euforii, powraca prawdziwy obraz rzeczywistości, w tym wszelkie wady partnera i różnice, kiedyś tak nie istotne, a w tym momencie dochodzące do głosu.

Czy w trudnej codzienności dwoje zakochanych ludzi, o całkowicie odmiennych charakterach mogą wypracować język kompromisu, aby siłą miłości pokonać dzielące ich różnice?

Neil Simon jest najczęściej wystawianym dramaturgiem na świecie i jedynym żyjącym pisarzem, który na Broadwayu ma teatr swojego imienia. Jako pierwsza uznanie przyniosła mu właśnie sztuka „Przez park na bosaka”, która rozsławiła takie gwiazdy jak Robert Redford, czy Jane Fonda

Informacje o spektaklu

CZAS TRWANIA (z przerwą): ok. 2 godz.

OSOBY:
Corie Bratter – Marta Żmuda Trzebiatowska
Paul Bratter – Kamil Kula
Ethel Banks – Ewa Wencel/Ewa Ziętek
Victor Velasco – Grzegorz Wons/Marek Siudym
Instalator – Maciej Kujawski/Andrzej Szopa

Autor: Neil Simon
Tłumaczenie: Andrzej Nejman
Reżyseria: Tomasz Szafrański
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Muzyka: Adam Sztaba

Przedstawienia odbędą się o godz. 16 i 19 a bilety w cenach 70, 100 i 140 zł do nabycia są na stronie www.teatrkwadrat.pl.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz