Przyjdź posłuchaj młode muzyczne talenty

Przed nami finały 9. edycji konkursu muzycznego, realizowanego w Szczecinie w ramach Festiwalu Młodych Talentów – Nowa Energia. Jury z Katarzyną Nosowską na czele spośród przesłanych zgłoszeń wybrało 10 wykonawców z całego kraju. Wspólnym mianownikiem finalistów jest ambitny i nieszablonowy charakter ich twórczości. O tym będzie można się przekonać już 18 września w szczecińskim klubie Hormon podczas przesłuchań konkursowych.

Bemine (Warszawa), Bovska (Warszawa), Felix the Baker (Poznań), The Fluorescence (Kraśnik), lothAR (Wrocław), Mel Tripson (Lublin), OHO!KOKO (Szczecin), Okryjbida (Szczecin), Sayes (Tarnów) i Tsar (Szczecin) – to wykonawcy wytypowani przez jury. W jego składzie, oprócz Katarzyny Nosowskiej, zasiadają także Krzysztof Krawczyk (Hey), Piotr Metz (Polskie Radio), Krzysztof Dominik (Kayax) i Przemysław Thiele (Radio Szczecin). Zespoły wystąpią przed jury podczas otwartych dla publiczności przesłuchań konkursowych. Formuła ta pozwala sprawdzić się im w warunkach klubowych, a widzom zapoznać się z muzyką młodej polskiej sceny granej na żywo.

Trzem z nich kolejnego dnia podczas finałowego koncertu w Azoty Arenie, zostaną przyznane nagrody. Zwycięzca dodatkowo zagra na dużej scenie tuż przed występem Artura Rojka. Nagrodą główną w konkursie jest wydanie singla i pakiet promocyjny ufundowany przez wytwórnię Kayax. Do tego każdy otrzyma nagrodę finansową, a autor najlepszego utworu wykonanego w języku polskim dostanie nagrodę finansową od Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

Finałowy koncert daje możliwość zagrać zwycięzcy konkursu przy profesjonalnej oprawie scenicznej,  w ramach programu prezentującego najciekawsze zjawiska polskiej muzyki. W tym roku na scenie Areny wystąpi Artur Rojek, O.S.T.R., Bokka, Agyness B. Mary, Joanna & The Forests oraz ubiegłoroczny zwycięzca festiwalu, duet Stonkatank. Na przybyłych widzów czekać będzie również Strefa Nowej Energii, oferująca różnorodne aktywności okołomuzyczne: wystawy, prezentacje, warsztaty i wywiady.

Twórczość muzyczna promowana przez Festiwal Młodych Talentów – Nowa Energia to swoista wycieczka w piękne i frapujące rejony polskiej muzyki – mówi Anna Lemańczyk, dyrektor Szczecińskiej Agencji Artystycznej, która organizuje festiwal. Muzyka ta nie zawsze znajduje odzwierciedlenie w głównym, masowym nurcie. Festiwal daje więc szansę poznać jej mniej znane, ale za to ekscytujące oblicze.

Przesłuchania konkursowe odbędą się 18 września o godz. 16:30 w klubie Hormon, a finałowy koncert 19 września o godz. 17:00 w Azoty Arenie. Informacje o programie i biletach na koncert znajdują się na stronie www.festiwalmlodychtalentow.pl

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz