Szybka Dycha po ulicach Pyrzyc

Jeśli szykujesz się do sezonu startowego i nie możesz doczekać się już półmaratonów, maratonów, czy zawodów biegowych w ogóle, które czekają Cię w 2018 roku, to mamy idealną propozycję. Sprawdź się już 18 marca i rozpocznij sezon startem w Szybkiej Dyszce!

Serdecznie zapraszamy wszystkich biegaczy oraz kibiców do wzięcia udziału w drugiej edycji wyjątkowej imprezy biegowej w Zachodniopomorskiem, jaką niewątpliwie jest Pyrzycka Szybka Dycha Backer OBR. Proponujemy mocne otwarcie sezonu na szybkiej trasie w Pyrzycach (koło Szczecina), gdzie każdy ze startujących będzie mógł sprawdzić swoje przygotowanie do nowego sezonu i wystartować na jednym z dwóch dystansów – 10 km lub 5 km i to zarówno indywidualnie, jak i drużynowo.

W pierwszej edycjo zawodów w 2017 roku na starcie zameldowało się ponad 800 osób, co od razu uczyniło z imprezy drugi co wielkości big uliczny na 10 km w regionie. Na mecie pierwszy zameldował się Adam Nowicki, zawodnik MKL Szczecin z bardzo dobrym czasem 30 minut 14 sekund, wśród Pan nie do pokonania była Monika Andrzejczak z czasem 38 minut 51 sekund.

Inicjatywa zorganizowania na wiosnę szybkiego biegu na dystansie 10 km, gdzie ma być łatwo o rekordy życiowe, zrodziła się z realnej potrzeby. Wielu biegaczy podkreślało, że przed startami w pierwszych półmaratonach, czy maratonach, brakuje im w regionie miejsca, gdzie mogliby się szybkościowo sprawdzić po przygotowaniach zimowych – podkreśla Marcin Paprocki, dyrektor biegu. – Do tej pory jedyną alternatywą był bieg w Poznaniu. Stąd też wybór padł na optymalnie zlokalizowane i skomunikowane Pyrzyce, gdzie trasa będzie szybka i płaska z minimalną ilością zakrętów, po asfaltowej nawierzchni oraz z atestem PZLA.

Pyrzycka Szybka Dycha Backer OBR, choć jest młodą imprezą, to ekipa, którą ją przygotowuje ma ogromne doświadczenie w organizacji biegów – dodaje z uśmiechem Magdalena Kasprzak, prezes Stowarzyszenia K2 Partners, które organizuje w tym roku także m.in. 38. PKO Półmaraton Szczecin, NCDC Business Race, czy Bieg na K2. – W ramach Szybkiej Dychy w pełni wykorzystujemy nasze doświadczenie z kilkunastu imprez biegowych, które zorganizowaliśmy w minionych latach. Do uczestnictwa w biegu zapraszamy więc wszystkich biegaczy, którzy ukończyli 16 roku życia i chcą się zmierzyć z dystansem 5 lub 10 kilometrów.

Zapisy i opłaty

Zapisy do imprezy ruszyły 14 listopada i potrwają do 2 marca 2018 r. (pod warunkiem, że szybciej nie zostanie przekroczony limit opłaconych miejsc). Limit uczestników został ustalony na 1.000 osób dla obu dystansów. Opłata startowa do końca stycznia wynosi tylko 55 zł, a później wzrasta do 75 zł, dlatego warto być szybkim nie tylko na trasie, ale również w zapisach.

Co w pakiecie startowym?

  • numer startowy (imienny numer startowy zostanie nadany Uczestnikom, którzy zarejestrują się i opłacą start do dn. 28 lutego 2018r.) z chipem i czterema agrafkami,
  • pamiątkową koszulkę Imprezy,
  • worek depozytowy (dostępny w depozycie),
  • gratisowe upominki od sponsorów i partnerów Imprezy,
  • możliwość pokonania trasy Pyrzycka Szybka Dycha Backer OBR wyłączonej z ruchu kołowego,
  • napoje (woda, napój izotoniczny)na trasie biegu,
  • pamiątkowy medal na mecie,
  • posiłek regeneracyjny w strefie zawodnika,
  • pomiar czasu, w tym możliwość uzyskania wyniku w formie SMS,
  • możliwość skorzystania z szatni, depozytu oraz natrysku

Dodatkowo każdy na mecie otrzyma pamiątkowy medal z pyrzyckim Gryfem, który w drugiej edycji przybrał barwę czerwoną.

Podstawowe informacje

Data: 18.03.2018 r godz. 11:00
Miejsce: ul. 1 Maja (przy placu Ratuszowym) w Pyrzycach
Dystans: 5 km lub 10 km
Limit zawodników: 1000 osób na każdy dystans
Opłata: zgłoszenia + wpłata do 31.01.2018 – opłata 55 zł, zgłoszenia + wpłata od 1.02 do 2.03.2018 – opłata 75 zł
Regulamin i zapisy: www.szybkadycha.pl
Organizatorzy i partnerzy: Organizatorem imprezy Pyrzycka Szybka Dycha Backer OBR jest Stowarzyszenie K2 Partners. Partnerem Strategicznym imprezy jest Miasto Pyrzyce, a jej Sponsorem Tytularnym Backer OBR Sp. z o.o. – największy w Polsce producent grzałek elektrycznych.

Więcej informacji na stronie internetowej biegu www.szybkadycha.pl.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz