Pyrzycka Szybka Dycha 2022 w hybrydowej wersji!

Pyrzycka Szybka Dycha FIEGE to zawody, który na dobre wpisały się w kalendarz imprez biegowych. Wśród biegaczy bieg ten jest bardzo lubiany z uwagi na mało wymagającą trasę, która pozwala osiągnąć dobre, a nawet rekordowe wyniki. Szybka Dycha nie jest zatem nazwą przypadkową.

W tym roku organizatorzy, Stowarzyszenie K2 Partners, zaplanowali dwa warianty Pyrzyckiej Szybkiej Dychy:

Wariant 1: Tradycyjny bieg ulicami Pyrzyc

Tradycyjny bieg w płaskiej pyrzyckiej trasie odbędzie się 20. marca 2022 r. Podobnie jak miało to miejsce w latach poprzednich, do wyboru będą dwa dystanse: 5 km i 10 km. Tym razem jednak uczestnicy będą mogli dokonać wyboru dystansu w trakcie biegu wybierając jedną lub dwie pętle trasy. Przy wyborze dystansu pomocne mogą być plany treningowe przygotowujące do startu na 10 km https://bit.ly/plany_treningowe_szybka_dycha, przygotowane przez specjalistę, trenera lekkiej atletyki ogólnopolskiej akcji BiegamBoLubię w Gorzowie Wielkopolskim i założyciela Wierzbicki Running Project – Sebastiana Wierzbickiego. Skierowane są do osób zaczynających swoją przygodę z bieganiem, jak i dla wytrawnych biegaczy chcących złamać swój dotychczasowy wynik na tym dystansie. Trasa jest szybka, płaska i z małą ilością zakrętów, idealna do bicia rekordów. A wszyscy, którzy wybiegają swoje życiówki, będą mieli możliwość powiadomić o tym całe miasteczko biegowe, dzwoniąc specjalnym „dzwonem życiówki” usytuowanym tuż za metą.

Limity dla uczestników

Limit Uczestników w obu dystansach łącznie w Pyrzycka Szybka Dycha FIEGE wynosi 1000 osób:

  • 250 osób które podczas zgłoszenia elektronicznego zdecydowały, że przy odbiorze pakietu startowego nie okażą oficjalnego unijnego certyfikatu szczepienia lub aktualnego unijnego certyfikatu ozdrowienia ważnego na dzień udziału w biegu Pyrzycka Szybka Dycha FIEGE;
  • 750 osób, które podczas zgłoszenia elektronicznego zdecydowały, że przy odbiorze pakietu startowego okażą oficjalny unijny certyfikat szczepienia lub aktualny unijny certyfikat ozdrowienia ważny na dzień udziału w biegu Pyrzycka Szybka Dycha FIEGE.

Limity zostały ustalone na podstawie obowiązujących przepisów związanych z COVID 19.

Prysznice dla zawodników

Każdy uczestnik biegu będzie mógł skorzystać z pryszniców, które znajdują się na OSIR.

Opłaty


Wariant 2: Bieg wirtualny

To opcja dla każdego, kto będzie chciał zdobyć wyjątkowy medal Pyrzyckiej Szybkiej Dychy, ale nie będzie mógł być obecny 20.03.2022 r. w Pyrzycach lub będzie chciał zaliczyć bieg w dowolnej chwili i miejscu w terminie 21.03-03.04.2022 r. Wówczas po zapisaniu się na bieg wystarczy wgrać do systemu swój wynik zarejestrowany zegarkiem z GPS lub aplikacją w telefonie.

Opłaty


Medal i koszulka

Uczestnicy tegorocznej edycji Pyrzyckiej Szybkiej Dychy FIEGE otrzymają wyjątkowo piękny i duży medal jakiego dotąd nie było! Medal z motywem pyrzyckiego gryfa pokryty będzie farbą emaliowaną, która doda mu wyjątkowego efektu wizualnego. Gryf pojawi się także na biegowej koszulce znajdującej się w pakietach premium, która tym razem będzie koloru czarnego.

Pyrzycka Szybka Dycha FIEGE to wydarzenie wyjątkowe pod wieloma względami. Data 20 marca wpisuje się idealnie w kalendarz biegowy inaugurując sezon startowy. To właśnie w Pyrzycach można sprawdzić swoją formę po zimie, bądź sprawdzić swoje możliwości przed wiosennymi półmaratonami w Warszawie, Poznaniu czy Berlinie.

Więcej informacji o zawodach dostępne na stronie www.szybkadycha.pl oraz na Facebooku.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz