Pyrzycka Szybka Dycha z istotnymi zmianami

Pyrzycka Szybka Dycha FIEGE pierwotnie miała odbyć się 22 marca br, w wyniku pandemii została przeniesiona na 8 listopada, a teraz organizatorzy wspólnie ze sponsorami i Urzędem Miasta Pyrzyce zdecydowali o o zmianie formuły biegu na Bieg Wirtualny, pomimo iż od strony prawnej, na chwilę obecną jest możliwość przeprowadzenia biegu w pierwotnej formule. Obecna sytuacja stanu pandemii oraz zapowiadanych prognozach jej rozwoju, podjęto decyzję o nie narażaniu zdrowia i życia uczestników, wolontariuszy oraz całej obsady organizacyjnej biegu.

Poniżej zamieszczamy komunikat organizatora:

Jak pewnie pamiętacie w marcu tego roku, kiedy to byliśmy przygotowani praktycznie w 100% do realizacji Szybkiej Dychy FIEGE w Pyrzycach, wprowadzony lockdown zmusił nas do zmiany terminu na 8 listopada. Kilka tygodni temu obserwując stan epidemii podjęliśmy działania w kierunku realizacji imprezy w zmodyfikowanej formie (4 biegi po 250 osób), mieliśmy nawet wstępne zgody służb.
Niestety w obecnej sytuacji stanu pandemii oraz zapowiadanych prognozach jej rozwoju, podjęliśmy decyzję o nie narażaniu zdrowia i życia uczestników, wolontariuszy oraz całej obsady organizacyjnej biegu. Pomimo prawnej możliwości (na dzień dzisiejszy) organizacji takiego eventu, źle czulibyśmy się dążąc za wszelka cenę do realizacji biegu, próbując naginać rzeczywistość do naszych potrzeb, gdy wokoło budują się szpitale polowe, a dzienne statystyki zachorowań i zgonów wystrzeliły w niebo. To chyba nie czas na pokazywanie w jaki sposób „na siłę” możemy dopasować się do pandemii. To czas na to, aby zachować rozwagę, dystans i…… biegać – oczywiście, że biegać tego nie odpuścimy za nic w świecie, ale można robić to w bezpiecznych warunkach cały czas czując się członkiem naszej społeczności i uczestniczyć w imprezach takich jak Pyrzycka Szybka Dycha FIEGE.
Proponujemy wielu znany już model wirtualnego uczestnictwa w imprezie i jesteśmy przekonani, że w listopadzie właśnie to będzie najlepszym rozwiązaniem dla nas wszystkich.

Zalety biegu wirtualnego:

– każdy biegnie gdzie chce i kiedy chce (damy okres 2 tyg. na realizację biegu) z doświadczenia już wiemy, że obowiązkowa kwarantanna nie jednemu biegaczowi/biegaczce pokrzyżowała starty w jednodniowych biegach wirtualnych czy też plenerowych,
– można biec w dowolnym miejscu na świecie (już mamy potwierdzenia, że marynarze pracujący na statkach startują w naszych biegach wirtualnych – stając się jednocześnie uczestnikiem imprezy)
– dla osób lubiących rywalizacje – mamy możliwość „ścigania się” poprzez aplikacje ACTIVY, która ma kilka zaawansowanych algorytmów odpowiedzialnych za rzetelność wyników, można umówić się w małej zaprzyjaźnionej grupie i pościgać się wspólnie, dla osób nie lubiących tłoku czy nuty rywalizacji, bieg wirtualny to sposób na bezstresowe zawody nagrodzone pięknym medalem i pamiątkami w ramach bogatego pakietu startowego.


Pakiet Startowy Pyrzycka Szybka Dycha FIEGE:
Pakiety startowe czekają już od marca, w tym roku są wyjątkowo udane i zawierają:

  • przepiękny medal w kształcie skrzydła Gryfa Pyrzyckiego,
  • pamiątkową koszulkę techniczną w kolorze grafitowym z oryginalną grafiką,
  • gadżet sponsorski: chusta wielofunkcyjna typu komin z elementem
  • ocieplanym/polarowym – doskonała zarówno do biegania jak i na co dzień,
  • gadżet sponsorski: podkładka pod mysz,
  • dodatkowo aplikacja Activy, za pomocą której dokonamy zapisu biegu – opcja
  • nieobligatoryjna.

Więcej szczegółów na stronie www.pyrzyckaszybkadycha.pl oraz https://szybkadycha.pl/komunikat-zmiana-formuly-biegu/

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz