Rodzinny Rajd Rowerowy w Mierzynie

Miłośnicy dwóch kółek będą mieli dobrą okazję by wsiąść na swoje jednoślady i całą rodziną wyruszyć w w kierunku kompleksu rekreacyjno-sportowego "Mierzynianka" skąd w niedzielę 24 czerwca 2018 r. wyruszy Drugi Mierzyński Rowerowy Rajd Rodzinny.

Tempo jazdy bardzo rekreacyjne (10 km/h) tak aby nawet najmłodsi dali radę. Do przejechania będzie 11 km, a finał rajdu odbędzie się przed Centrum Handlowym Ster.

Udział w rajdzie jest bezpłatny dzięki dofinansowaniu ze środków budżetu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach Programu Społecznik.


Termin: 24.06.2018
Miejsce zbiórki: Teren Sportowo – Rekreacyjny "Mierzynianka" w Mierzynie (ul. Nasienna 20, 72-003 Mierzyn)
Godzina zbiórki: 10:00
Zakończenie rajdu: Centrum Handlowe Ster (ul. Ku Słońcu 67, 71-047 Szczecin)


Regulamin Pierwszego Mierzyńskiego Rowerowego Rajdu Rodzinnego

1. Organizatorami Drugiego Mierzyńskiego Rowerowego Rajdu Rodzinnego są Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus, Centrum Handlowe Ster, Rowerowy Mierzyn, Sołectwo Mierzyn, Stowarzyszenie "My w Gminie Dobra" oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Mierzyn. Przejazd ma na celu przybliżenie piękna naszej miejscowości oraz integrację miłośników turystyki rowerowej z Mierzyna i okolic.

2. W wyjeździe mogą uczestniczyć całe rodziny ale osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć wyłącznie pod opieką opiekuna prawnego. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za żadnego z uczestników wyjazdu, za jego zachowanie, zaniedbanie czy zaniechanie w jakikolwiek sposób. Każdy z uczestników odpowiada sam za siebie i ponosi konsekwencje swojego zachowania, zaniedbania czy zaniechania.

3. Każda osoba, która bierze udział w wyjeździe, robi to na własną odpowiedzialność i powinna ubezpieczyć się we własnym zakresie. Osoby niepełnoletnie tylko pod opieką swojego prawnego opiekuna.

4. Rower musi spełniać wymogi odpowiednich przepisów prawnych obowiązujących na terenie Polski, w tym musi być wyposażony w oświetlenie przednie i tylne.

5. Chociaż przepisy tego nie wymagają, dla własnego bezpieczeństwa należy obowiązkowo wyposażyć się w kask rowerowy.

6. Należy pamiętać o zabraniu zapasowej dętki, zestawu naprawczego oraz innych akcesoriów potrzebnych do wymiany dętki i naprawy roweru jeżeli zajdzie taka potrzeba.

7. Wszystkich uczestników obowiązują przepisy Prawa o ruchu drogowym.

8. Tempo jazdy: 10 km/h (dostosowane do możliwości najmłodszych uczestników wycieczki). Dystans do pokonania: około 11 km.

9. Uczestnik, który wycofa się na trasie ze wspólnej jazdy, musi we własnym zakresie zorganizować sobie bezpieczny transport do miejsca startu lub powrót do domu.

10. Organizatorzy nie pobierają za udział w wyjeździe żadnej opłaty.

11. Obecność uczestnika wycieczki jest potwierdzeniem, że zapoznał się z regulaminem, zrozumiał jego treść i w pełni akceptuje jego zapisy, w szczególności fakt, że sam jest odpowiedzialny za swoje czyny czy brak odpowiedniego przygotowania do wyjazdu.

 

 

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz