Rowerem dookoła Zalewu Szczecińskiego

Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus serdecznie zaprasza na VIII wyjazd rowerowy wokół Zalewu Szczecińskiego, który odbędzie się w dniach 21 – 22 kwietnia 2018 roku.

Tradycyjnie będzie to największe wydarzenie turystki rowerowej na Pomorzu Zachodnim.

Tylko w miniony weekend zgłosiło się na ten rajd 300 miłośników turystki rowerowej. Największa grupa spoza Pomorza Zachodniego to około 100 rowerzystów ze Śląska. Swoją obecność potwierdzili na tym niezwykłym wydarzeniu także rowerzyści z województw: lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, małopolskiego, kujawsko – pomorskiego oraz  lubelskiego. Zapowiedzieli się również goście z Niemiec.

Rajd rowerowy dookoła Zalewu Szczecińskiego ma na celu przede wszystkim promocję Pomorza Zachodniego oraz Szczecina. Stąd organizatorów tak bardzo cieszy fakt, że to wydarzenie gromadzi tak wielu miłośników turystyki rowerowej z innych regionów Polski, a także z Niemiec. Impreza jest okazją do spotkania członków i sympatyków wielu klubów z Pomorza Zachodniego. Organizatorzy podkreślają, że pragną integrować środowisko rowerowe i wymieniać się doświadczeniami z miłośnikami turystyki rowerowej z innych regionów Polski. Taka wymiana doświadczeń jest często inspiracją do kolejnych wycieczek czy wypraw rowerowych.

Rowerzyści pokonają dystans około 260km (150km pierwszego dnia oraz 110km drugiego dnia). Trasa prowadzi przez Pomorza Zachodnie w Polsce oraz przez Meklemburgię – Pomorze Przednie w Niemczech. Uczestnicy rajdu będą jechać w grupach turystycznym tempem (20 -25 km/h) i wspólnie delektować się pięknem okolic Zalewu Szczecińskiego.

Wyjazd odbywa się w ramach kampanii społecznej mającej na celu promocję turystki rowerowej, Szczecina i Pomorza Zachodniego, którą od wielu lat prowadzi Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.

Dodatkowo co roku podczas rajdu organizowana jest zbiórka pieniędzy za które rowerzyści kupują rowery dla dzieci podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Szczecinie. Miłośnicy turystyki rowerowej starają się pomagać tym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej i chociaż w ten sposób wspierać te rodziny.

A tak wyprawa dookoła zalewu wyglądała w zeszłym roku:

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1764583620502481/

Link do zapisów: http://gryfus.szczecin.pl/zalew2018/


Osoba kontaktowa:

Paweł Malinowski, prezes Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus

tel. 501-085-857

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz