Rowerowa akcja w obronie Puszczy Bukowej

W ostatnim czasie zrobiło się głośno w związku z licznymi głosami sprzeciwu wobec radykalnej wycince drzew, w tym także tych jakże cennych przyrodniczo, rosnących na terenie Puszczy Bukowej. Wobec takiej polityce Lasów Państwowych sprzeciwiają się nie tylko miłośnicy przyrody, ale też zwykli mieszkańcy, którzy coraz częściej zamiast pięknych drzewostanów muszą oglądać jedynie same pniaki. Kolejnym i dość nietypowym głosem sprzeciwu ma być wycieczka rowerowa po Wzgórzach Bukowych.

Ideą wycieczki jest zwrócenie uwagi na zbyt intensywną gospodarkę leśną prowadzoną na tym obszarze, niszczenie krajobrazu, przyrody, dróg i ścieżek leśnych, a także integracja Szczecinian w celu promocji turystyki opartej na poszanowaniu potrzeb ochrony walorów przyrodniczych i kulturowych Puszczy Bukowej.

Organizatorzy przygotowali dwie trasy:

  • krótka, dla każdego (15-20km)
  • długa, dla miłośników wypraw po podgórskim terenie (40-50km)

Data: 22.04.2017 (sobota)
Miejsce: Jezioro Szmaragdowe (start)
Godzina: 10:30

Rajd odbędzie się po terenie o różnej nawierzchni, zalecany jest rower górski (MTB) lub trekkingowy. W trakcie wycieczki planowany jest postój na terenie pola golfowego w Binowo Park Golf Club z pokazem tańca Salsa i Bchata (poprowadzą instruktorzy z Quiero Salsa Szczecin i Kimama Dance Studio). Binowo Park Golf Club przygotuje dla gości napoje, słodkości i potrawy z grilla w cenach przyjaznych każdej kieszeni.

Kilka podstawowych zasad:

  • Na rajdzie obowiązują przepisy ruchu drogowego.
  • Każdy uczestnik rajdu na czas jego trwania ubezpiecza się we własnym zakresie.
  • W rajdzie mogą uczestniczyć także osoby niepełnoletnie tylko pod warunkiem, że są pod opieką osoby dorosłej.
  • Tempo jazdy zawsze jest turystyczne z wieloma postojami i dostosowane do najwolniejszego uczestnika. Należy jednak pamiętać, że ukształtowanie terenu Puszczy jest mocno zróżnicowane i zalecane jest posiadanie dobrej kondycji oraz solidnie przygotowanego roweru.
  • Należy pamiętać o zabraniu zapasowej dętki, zestawu naprawczego oraz innych akcesoriów potrzebnych do wymiany dętki i naprawy roweru (np. klucze rowerowe) jeżeli zajdzie taka potrzeba.
  • Zalecany jest ubiór "na cebulkę" i kask.
  • Ze względów utrzymania bezpieczeństwa i organizacyjnych (np. nie rozdzielanie się grup) każdy z uczestników powinien stosować się do poleceń prowadzącego.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz