Ruszył Szczeciński Jarmark Wielkanocny

W środę 6-go kwietnia, w samo południe w Alei Kwiatowej rozpoczął się pięciodniowy Jarmark Wielkanocny, na którym będzie można zrobić zakupy, zjeść coś smacznego i wziąć udział w zabawach.

40 domków, 5 dni, dziesiątki odwiedzających i mnóstwo dobrej zabawy – tak w skrócie można powiedzieć o trwającym
w Alei Kwiatowej Jarmarku Wielkanocnym. Świąteczna aura będzie udzielała się każdemu, kto od środy do niedzieli zajrzy na Jarmark. Tam w drewnianych domkach będzie można zakupić wiele dobroci. W ofercie spożywczej znajdą się: ciasta wielkanocne i świąteczne łakocie, sery, miody, kołacze, wędliny, chleby. Będą także przekąski z grilla, belgijskie frytki czy gorące napoje i pyszna czekolada. Koneserzy będą mogli zakupić wyjątkowe trunki, m.in. rzemieślnicze piwa, nalewki i inne.  Z kolei najmłodsi z pewnością ucieszą się z lizaków, waty cukrowej, gofrów czy pysznej lemoniady, która ugasi pragnienie po weekendowych harcach.

Kolejną grupą produktów sprzedawanych podczas Jarmarku Wielkanocnego będą wielkanocne dekoracje i rękodzieło, wśród których znajdziemy m.in. drewniane zajączki, stroiki wielkanocne, lampiony, szydełkowane przytulanki, ręcznie robioną biżuterię, ceramikę oraz odzież. Nie zabraknie również ciekawych planszówek i dobrej lektury. Wielkanoc to także czas strojenia naszych mieszkań i ogrodów, świątecznych dekoracji będziemy mieli pod dostatkiem.

Nieodłącznym elementem Jarmarku Wielkanocnego są gigantyczne pisanki oraz w tym roku pojawią się także wielkanocne zajączki w wykonane przez szczecińskie stowarzyszenia oraz instytucje. W sobotę i niedzielę nie zabraknie także animacji i aktywnych warsztatów. Maluchy będą mogły wziąć udział w zabawach ruchowych, wspólnym malowaniu wielkiego świątecznego obrazu, zdobieniu pisanek, interaktywnej Bajce o Króliczku Wielkanocnym. Kolorytu nadadzą także mydlane bańki oraz barwne baloniki.

Jarmark Wielkanocny potrwa od 6 do 10 kwietnia. Stoiska będą czynne w następujących godzinach:

  • Środa-czwartek, w godz. 12:00-20:00
  • Piątek, w godz. 12:00-21:00
  • Sobota, w godz. 10:00-21:00
  • Niedziela, w godz. 10:00-20:00.

Program weekendowy

Sobota, 09.04.2022, 11:00-19:00

11:00-14:00  Wiosenny Set Muzyczny / DJ Tatinek

14:00-18:00  Animacje dla dzieci

W programie między innymi: tańce, zabawy ruchowe z króliczkami wielkanocnymi, bańki mydlane, skręcanie baloników, Bajka interaktywna o Króliczku Wielkanocnym, wspólne malowanie wielkiego obrazu wielkanocnego na folii

18:00-19:00  Koncert pieśni folklorystycznych / Pyrzyczanie

Niedziela, 10.04.2022, 12:00-18:00

12:00-13:00  Występ muzyczny / Arfik

13:00-14:00  Występ muzyczny / Przyjaciele Akukulele czyli UkuBanda, UkuBanditos i UkuBanditititos

14:00-18:00  Animacje dla dzieci

W programie między innymi: interaktywna bajka o króliczku wielkanocnym, wspólne zdobienie wielkiego jajka wielkanocnego, wspólne tańce, zabawy ruchowe razem z króliczkami wielkanocnymi, bańki mydlane i skręcanie balonów.

Źródło: Żegluga Szczecińska Turystyka i Wydarzenia.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz